آینه بندان شنبه و یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 110 دقیقه

رادیو اقتصاد

آينه بندان

روابط عمومی رادیو اقتصاد بررسی علت وجوب زكات فطره در رادیو اقتصاد

رادیو اقتصاد به مناسبت عید سعید فطر برنامه آینه بندان را به روی آنتن می برد.

1402/01/31
|
14:16
|

الهام مصطفوی تهیه كننده این برنامه گفت: برنامه آینه بندان یك مجله عیدانه است كه بیشترین تاكید را بر بحث زكات فطره و تاثیر آن در زدودن فقر و تعاون و همكاری بین مسلمانان در جامعه دارد.

وی در توضیح بیشتر این برنامه گفت: یكی از آیتم های این برنامه دعوت از كارآفرینان و بازگو كردن داستان زندگی و راههای كسب موفقیت آنان است.

وی ادامه داد: در بخش دیگر از برنامه با دعوت از كارشناسان اقتصاد اسلامی فلسفه فطریه، میزان و نحوه پرداخت آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

الهام مصطفوی بررسی آداب و رسوم فطریه در سایر كشورهای جهان را از دیگر آیتم های جذاب این برنامه دانست و گفت: ما در آیتم بدرقه كه اشاره با پایان ماه مبارك رمضان دارد، سعی میكنیم با انعكاس آداب و رسوم دیگر كشورها و نیز شهرهای مختلف ایران، فرهنگ ادای فطریه را بازگو كرده و وحدت میان مسلمانان را بیش از پیش پر رنگ تر نماییم.

وی گفت: در بخش شكرانه نیز با اشاره به آیات و روایات اهمیت این عید سعید را مورد بررسی قرار می دهیم.

تهیه كننده برنامه آینه بندان با اشاره به بخش عهد نذر توضیح داد: عهد نذر صرفا پرداخت مبلغ و یا طعام نیست و ما در این برنامه نذرهای مختلف همچون نذر اهدای خون، نذر شغل یابی برای نیازمندان، نذر آب و نذرهای فعالیت های جهادی را برای شنوندگان معرفی می نماییم.

وی از تعامل با مخاطبان در این برنامه خبر داد و افزود: در بخش ویژه مسابقه در گفتگو با مردم در مورد فلسفه عید فطر و چرایی انتخاب این نام برای عید جویا می شویم و به قید قرعه به برندگان جوایز اهداء می نماییم.

برنامه عیدانه روز عید فطر ساعت 10:00 به تهیه كنندگی الهام مصطفوی و گویندگی فاطمه نیرومند از رادیو اقتصاد پخش می شود.

دسترسی سریع
آینه بندان