اعیاد سرسپردگی یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 105 دقیقه

رادیو اقتصاد

اعياد سرسپردگي

در رادیو اقتصاد بشنوید عید سرسپردگی در رادیو اقتصاد

رادیو اقتصاد بمناسبت عید سعید قربان با ویژه برنامه اعیاد سرسپردگی در خدمت شنوندگان خواهد بود.

1401/04/19
|
10:14
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است. روزی است كه انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را می‏پذیرد، خود و همه چیز را فدای او می‏كند و «تعبّد» را كه نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است، به معرض دید می‏گذارد. امروز باید به گونه ‏ای عمل كنیم و به نوعی از آزمایش و امتحان به درآییم كه ابراهیم وار و اسماعیل وار عشق و تسلیم را به نمایش بگذاریم. امروز باید خاطره عشق و ایثار حضرت ابراهیم علیه‏ السلام و حضرت اسماعیل علیه ‏السلام و حضرت هاجر علیه االسلام را تجدید كنیم. امروز باید معلوم شود كه عشق و ایمان ما، در چه مرتبه‏ای و آروزی وصل در چه حدی است و تا چه اندازه‏ ای به تعبد و تسلیم دست یافته ‏ایم.

ابراهیم(ع) با قربانی نمودن نفس به رتبه ای در میان انبیاء رسید كه امامت و نبوت در آن جمع شد و نسل امامت در نسل او محقق شد و مهدی فاطمه(س) از فرزندان او است؛ همه این مراتب معنوی به جهت ایثار و اخلاصی به دست آمد كه ابراهیم فرزند عزیز خود را به قربانگاه برد و با شیطان مبارزه نمود؛ عید سعید قربان یكی از جلوه های بزرگ منزلت معنوی ابراهیم و خاندان ابراهیم كه اهل بیت(ع) هستند، است.

كارشناسان مذهبی در این برنامه راجع به فلسفه قربانی كردن و آثار و بركات آن صحبت می كنند.

در بخشی از برنامه در مورد آثار و بركات فردی و اجتماعی قربانی كردن، برگزاری عید قربان در كشورهای اسلامی صحبت خواهیم كرد.

برنامه "اعیاد سرسپردگی" كاری از گروه كسب و كار یكشنبه 19 تیر ساعت 10 صبح بصورت زنده از آنتن شبكه رادیویی اقتصاد پخش می شود.

دسترسی سریع
اعیاد سرسپردگی