دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب هر روز از ساعت 16:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

دكتر كتاب ويژه نمايشگاه بين المللي كتاب

سهیل میرزا ابوالحسنی: حوزه نشر دیجیتال نیازمند حمایت جدی است

مدیر مسئول موسسه فرهنگی انتشاراتی ساتل بر ضرورت حمایت جدی از حوزه نشر دیجیتال در كشور تاكید كرد.

1401/03/01
|
08:16
|

«سهیل میرزا ابوالحسنی» در برنامه دكتر كتاب رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه امسال نگاه خیلی ویژه و خاصی به نشر دیجیتال در سی و سومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران نشده است.

وی اظهارداشت: شوربختانه به لحاظ جانمایی و همینطور ارائه محصولات و دستاوردهای جدیددر قالب های شیوه های ارائه محتوا در بسترهای نوین، فضای خیلی جذابی در نمایشگاه برای ناشران این حوزه نبوده است.

مدیر مسئول موسسه فرهنگی انتشاراتی ساتل گفت: نشر دیجیتال رسالت خود را حداقل در همین دوره كرونا به خوبی ایفا كرد و پلتفرم های خیلی خوبی در این دوران عرضه و از شیوه های مختلف سعی شد جریان آموزش در كشورادامه یابد.

وی افزود: متاسفانه سال به سال نه تنها نگاه ها به حوزه نشر دیجیتال ویژه و خاص تر نمی شود بلكه هر سال این حوزه نسبت به گذشته ضعیف و ضعیف تر می شود.

میرزا ابوالحسنی تصریح كرد: بدبختانه هر سال نسبت به قبل عرصه بر ناشران دیجیتال در كشور تنگ و تنگ تر می شود این در حالیكه تاكنون دستاوردهای خیلی خوبی هم داشته اند حتی می توانند با پلتفرم های كه در خارج از كشور در حال طراحی است به لحاظ امكانات و تكنولوژی كه بكار می برند در ارائه بسترهای جدید رقابت كنند.

وی در ادامه با اشاره به اینكه سال به سال حوزه نشر دیجیتال در كشور در حال كوچك تر شدن است، گفت: امسال زیر 20 شركت نشر دیجیتال در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران شركت كرده كه جای تاسف بسیاری دارد.

مدیر مسئول موسسه فرهنگی انتشاراتی ساتل ظرفیت فضای نشر دیجیتال در كشور را بسیار بالا توصیف كرد و افزود: به لحاظ توانمندی در تولید محتوا، روش های ارائه و بسترهای جدید در حوزه نشر دیجیتال هیچ كم و كسری در مملكت وجود ندارد بلكه بطور قطع و یقین می توان گفت كه به مراتب از خیلی از كشور جلو تر نیز است.

وی با تاكید بر اینكه حوزه نشر دیجیتال نیازمند حمایت جدی است، اظهارداشت: اگر به این بخش توجهی ویژه شود دستاوردهای بی نظیری در حوزه مزبور خواهیم داشت.

میرزا ابوالحسنی بیان داشت: این حوزه در بخش های مختلف كشوراز جمله سودآوری در اقتصاد، اشتغال آفرینی و مواردی از این دست می تواند بسیار مفید و كار آمد باشد.

وی در ادامه ضمن تشكر از رادیو اقتصاد گفت: این امكان برای اهالی نشر دیجیتال از طریق امواج رادیویی فراهم شد تا صدای خود را به گوش مسئولان برسانند و همینطور از مردم دعوت شود كه از نشر دیجیتال در نمایشگاه بین المللی دیدن كنند.

مدیر مسئول موسسه فرهنگی انتشاراتی ساتل افزود: این حوزه خیلی می تواند كمك حال مردم باشد اگر به دنبال دریافت محتوا در زمینه های مختلف هستند.

دسترسی سریع
دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب