دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب هر روز از ساعت 16:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

دكتر كتاب ويژه نمايشگاه بين المللي كتاب

فریبا علیزاده: صنعت بازی های رایانه ای در رشد اقتصادی بسیار كارآمد است

معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: صنعت بازی های رایانه ای در رشد و رونق اقتصادی كشور بسیار نقش آفرین و كارآمد است.

1401/02/31
|
16:04
|

«فریبا علیزاده» در برنامه دكتر كتاب رادیو اقتصاد افزود: بازی های رایانه ای امروز به عنوان یكی از بخش های مهم صنایع خلاق و فرهنگی در دنیا مطرح است.

وی همچنین با اشاره به اینكه در حال حاضر صنعت بازی یكی از سودآورترین صنایع جهان است، اظهارداشت: این صنعت به عنوان یك صنعت فرهنگی خلاق پویا وپایدار در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور ها بویژه ایران بسیار نقش آفرین است.

معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: اگر به صنعت بازی های رایانه ای توجه لازم شود این صنعت می تواند نقش موثری در اقتصاد دانش بنیان داشته باشد و سود اقتصادی خوبی برای كشور ایجاد كند.

وی افزود: طبق پیمایشی كه در سال 1398 انجام شده افزون بر چهار هزار و 300 میلیارد تومان هزینه كرد بازیكنان در كشور بوده است.

علیزاده در ادامه اظهارداشت: این بنیاد به عنوان تنها متولی حوزه بازی های رایانه ای در ایران مشغول فعالیت است.

وی تصریح كرد: بنیاد ملی بازی های رایانه ای در سی و سومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران دو غرفه دایر كرده است.

معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: یكی مربوط به انتشارات بنیاد است كه مبادرت به عرضه كتاب هایی كرده كه در این حوزه تالیف و ترجمه شده است.

وی همچنین توسعه مبانی نظری و پشتوانه سازی نظری را از اهداف مهم بنیاد ملی بازی های رایانه ای بر شمرد و افزود: خوشبختانه در راستای همین موضوع انتشارات بنیاد از سال 1399 فعال شده است.

علیزاده بیان داشت: بطوركلی از سال 1399 تا به اكنون شش عنوان كتاب در انتشارات مزبور منتشر شده كه دستاورد بازی پژوها ن و پژوهشگران این حوزه بوده است.

وی ادامه داد: غرفه دوم بنیاد ملی بازی های رایانه ای در سالن یاس نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در راستای شعار سال در سرای دانش بنیان ها دایر شده است.

معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: هدف از ایجاد این غرفه همراهی با شركت های دانش بنیان مستقر در این سالن است تا ضمن ارتباط گیری بتواند كمك كند شركت های مزبور فعالیت های خود را در این زمینه توسعه دهند.

وی افزود: شركت های دانش بنیان مبتنی بر دانش شكل گرفته اند و با توجه به شعار سال 1401 نیاز به حمایت های بیشتری دارند از جمله سرمایه گذاری، اعطای معافیت های مالیاتی و مواردی از این دست تا بتوانند به خوبی در كشور توسعه پیدا كنند و در اقتصاد نقش آفرین باشند.

علیزاده بیان داشت: واقع مطلب اینكه از لحاظ سرمایه گذاری، تامین نیروی متخصص و دیگر حمایت های لازم باید از شركت ها دانش بنیان بصورت ویژه كمك شود.

وی ادامه داد: بنیاد ملی بازی های رایانه های تعامل و هم افزایی كه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارد در تلاش است شركت های كه در حوزه بازی سازی فعالند به این معاونت معرفی كند.

معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی های رایانه ای یادآورشد: تمامی تلاش بنیاد اینكه كمك كند به این شركت ها كه خلاق و دانش بنیان شوند و اگر مشكلاتی در راستای فعالیت خود دارند مشكلات آنان را به نحو احسن برطرف سازد.

دسترسی سریع
دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب