دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب هر روز از ساعت 16:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

دكتر كتاب ويژه نمايشگاه بين المللي كتاب

در رادیو اقتصاد بشنوید: انتخاب بهترین كتابخوان در پویش یك شنونده یك كتاب

رادیو اقتصاد در برنامه دكتر كتاب به بهترین فایل صوتی كتابخوانی هدیه ای ارزنده اهداء خواهد كرد.

1401/02/25
|
11:49
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد برنامه دكتر كتاب كه به صورت مستقیم از سی و سومین نمایشگاه بین المللی كتاب پخش می شود ، با راه اندازی پویش یك شنونده یك كتاب، مخاطبان را ترغیب می نماید كه آخرین كتاب و بهترین كتابی را كه مطالعه كرده اند را در قالب یك فایل صوتی 1 تا 3 دقیه ای برای ما بازخوانی و ارسال نمایدن كه در آخرین روز كاری نمایشگاه هدیه ای ارزنده به بهترین كتابخوان اهداء خواهد كرد.

مهم ترین رویكرد برنامه دكتر كتاب توجه به جنبه های اقتصادی حوزه كتاب است و نگاه ویژه ای نیز به رونق كسب و كار صنعت چاپ و نشر دارد.

صنعت چاپ و نشر كه با ظهور بیماری كرونا در 2 سال گذشته به مرحله ورشكستگی رسیده بود با برپایی این رویداد مهم جانی تازه به خود گرفت و در این برنامه سعی می شود در گفتگو با مسئولان و دست اندركارن نمایشگاه، اقدامات صورت برای ایجاد شرایط مناسب برای ناشران را جویا شود.

بررسی چالش ها و مشكلات پیش روی ناشران و خریداران كتاب از دیگر موارد قابل بررسی این برنامه است كه با حضور مسئولان وارائه راهكارهای حل آن انجام می شود.

از دیگر قسمت های جذاب این برنامه می توان به آموزش سواد اقتصادی به كودكان توسط كتاب اشاره كرد كه در قالب میژد گرد با حضور ناشران داخلی و خارجی مطرح كشور در حوزه های مختلف صورت می گیرد.

بررسی دلایل مشكلات اقتصادی نویسندگان در حوزه های بیمه و صندوق های اعتباری، نقش كتاب در افزایش سواد اقتصادی جامعه، راهكارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت چاپ و دلایل تعطیلی برخی از انتشارات از دیگر آیتم های این برنامه می باشد.

برنامه دكتر كتاب به تهیه كنندگی و نوسیندگی پویان امینان، گویندگی ژاله اكبری و كارشناسی علی دهقانزاده از 21 تا 31 اردیبهشت ساعت 16:05 به روی آنتن میرود.

دسترسی سریع
دكتر كتاب ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب