روز سرنوشت یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو اقتصاد

روز سرنوشت

محمدجواد ایروانی: پیروزی انقلاب اسلامی و 12 فروردین به عنوان روز ج.ا.ایران با یك وحدت مردمی و رهبری همراه بود

ایروانی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ قرن معاصر جهان است.

1401/01/14
|
10:49
|

به گزارش رادیو اقتصاد، محمدجواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با ویژه برنامه روز سرنوشت گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و 12 فروردین به عنوان روز ج.ا.ایران با یك وحدت مردمی و رهبری همراه بود.

وی با اشاره به دهه 50 بیان كرد: اگر باز گردیم به آن دوره ملاحظه می كنید كه آنچه كه انقلاب اسلامی تاسیس شد نه در تاریخ ایران بلكه نقطه عطفی در تاریخ قرن معاصر جهان است.

او گفت: این حكومت با شعار نه غربی و نه شرقی تاسیس شد و همانطور كه می دانید یكی از استراتژی‌ های آمریكا پیش و پس از انقلاب این بوده كه همواره ما را وابسته‌ی به خودش نگهدارد.

ایروانی افزود : حكومت و نظام ولایت فقیه كه حكومت های شرقی و غربی نتوانستند به آن نفود كنند هر چند پیش از پیروزی انقلاب با این‌كه دومین ذخایر گازی جهان متعلق به ما بود، ولی شهروندان ما ‌-جز در یك شهر- از نعمت گاز محروم بودند.

او در ادامه گفت: علاوه بر آن، مردم شهرها و روستاهای ایران از خطوط مواصلاتی مناسب و دیگر خدمات زیربنایی هم بی‌بهره بودند. از ظرفیت دریاهای ما در شمال و جنوب استفاده‌ی مناسبی نمی‌شد. مسائل نفتی غلبه‌ی خود را بر اقتصاد ایران تحمیل كرده بود و به طور كلی اقتصاد ایران نمونه‌ی كامل یك اقتصاد وابسته‌ به نفت بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی به بركت رهبر كبیر انقلاب و حمایت مردم شكل گرفت و پس از پیروزی خیزش ها و دسیسه های دشمنان مانند كودتای نظامی نوژه، طرح خاورمیانه و تجزیه ایران به دو قسمت همه اینها با شكست مواجه شد و در آخر داعش كه ساخته دست امپریالیسم با نام دین بود و مركزش را خراسان و از طرفی چین، اروپا و شمال آفریقا را به خیال خامشان تعیین كرده بودند كه همه اینها در هم كوبیده شد.

وی گفت: همه اینها به دلیل رهبریت هوشمندانه رهبر كبیر انقلاب و مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای بود كه حضرت امام (ره) تعبیر خورشید را برای ایشان دادند.

او گفت: در طول این سالها كشور ایران هیچگاه آرامش نداشت هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم های بانكی و حمایت همه قدرت های دنیا از صدام كه جنگ همیشه آرامش تعادل را بهم می زند و می دانید كه چقدر منابع را جنگ می بلعد.

ایروانی افزود: به نظر من جمهوری اسلامی با توجه به تمامی مشكلاتی كه با آن مواجه بوده، تاكنون توسعه‌ی خوبی پیدا كرده است. ما از نظر علمی در رتبه‌ی هفده جهانی و اول منطقه، از نظر اقتصادی هفدهمین قدرت اقتصادی جهان هستیم و در حوزه‌ی صنعت و در صنایع پیشرفته مانند صنایع هسته‌ای، هوا فضا و صنایع مادر و صنایع سبك و تبدیلی پیشرفت محسوسی داشتیم.

محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطر نشان كرد: خوشبختانه با هدایت ولایت فقیه و كمك مردم راه های خودكفایی، رشد علمی و آزادی و مطالبه گری در تعدد رسانه ای و همینطور از نظر اقتصادی در شرایط سخت تحریم ها موفقیت هایی را داشته ایم كه از درون كشور و آموزش دیده از آموزش عالی بودند در صورتیكه در دیگر كشور ها افراد شان بیشتر وارداتی هستند.

دسترسی سریع
روز سرنوشت