روز سرنوشت یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو اقتصاد

روز سرنوشت

مهدی فضائلی: معاون موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری از روشنگری جریان انقلاب اسلامی با اقتضائات روز جامعه خبر داد

فضائلی گفت: شرایط فعلی جامعه باعث شده ضرورت "جهاد تبیین" اهمیت مضاعفی پیدا كند.

1401/01/14
|
10:29
|

به گزارش رادیو اقتصاد، مهدی فضائلی معاون موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در گفتگو با ویژ برنامه روز سرنوشت از روشنگری جریان انقلاب اسلامی با اقتضائات روز جامعه خبر داد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موارد و موضوعات متعددی بوده كه نیاز به تبیین داشته و یكی از كارهای مسئولان كشور از جمله امام راحل و مقام معظم رهبری موضوع تبیین بوده و به نظر می‌رسد كه بحث جدیدی نباشد.

واقعیت این است كه اقداماتی كه صورت گرفته در جهت تبیین جریان انقلاب اسلامی و مسایل پیرامونی و در عظمت این انقلاب ویژگی های نهفته است و با تبیین كه صورت گرفته در حد و تراز نبوده و نیست.

وی افزود: برداشت من این است كه این تاكید و فرا خواندن مجموعه‌های مختلف به جهاد تبیین ناشی از سه اتفاقی است كه در دوران و سال‌ های اخیر افتاده، شرایط تغییر كرده و بنابراین ضرورت جهاد تبیین یك اهمیت مضاعفی پیدا كرده است.

فضائلی با بیان اینكه یكی از این تحولات، تغییراتی است كه در حوزه فناوری ارتباطات رخ داده، گفت: شاهد هستیم موضوع ارتباطات و رسانه و به تبع آن اینترنت، شبكه‌های مجازی و شبكه‌های اجتماعی موجب شده یك سبك جدید زندگی را تجربه كنیم.

وی گفت: لذا ضمن ارج نهادن به كارهایی كه صورت گرفته باید گفت این تلاش ها متناسب با اقتضائات روز و همچنین در نسل انقلاب اتفاق افتاده كه طبیعی است و باید این تبیین ها به روز شود تا رفع ابهامات مخالفان انقلاب و چه موافقان انقلاب روشنگری شود پس نمی توان گفت كه این تبیین انجام شده و تمام شده است بلكه باید با علم روز جلو برود و اقتضائات روز تبیین ادامه داشته باشد.

وی افزود: این موضوع بسیار علمی است از وقتی كه عظمت انقلاب را تصور می كنیم می بینیم كه این انقلاب با انقلاب های دیگر متفاوت است در انقلاب هایی مانند فرانسه و ... كه ثبت هم شده است باید گفت در كدام انقلاب ها دیده شده است كه در فاصله كوتاهی رهبران آن بلافاصله بعد از پیروزی به سرعت به اراء مردم توجه كنند. آنها تصمیم گرفتند كه پیروز شدند و تصمیم هم گرفتند.

مهدی فضائلی اضافه كرد: اما رهبری انقلاب در ایران پس از مدت كوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی و علاقه و شیفتگی مردم به حضرت امام كه هرچه ایشان می فرمودند مردم هم می پذیرفتند اما تصمیم گرفتند پس از دو ماه رفراندوم انجام شود.

معاون موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری افزود: آنچه مشاهده كردیم نظر مردم محترم است و 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اعلام شد و پس از آن ما شاهد انتخابات متعددی بودیم كه رجوع به آرای مردم بوده است اول رفراندم، خبرگان رهبری، قانون اساسی، انتخابات مجلس و ریاست جمهوری كه این یك امر بی سابقه در جهان است.

فضائلی تصریح كرد: این موارد باید تبیین صورت بگیرد و در شرایطی كه دیگر انقلاب ها به شرق و غرب وابسته بودند شعار انقلاب اسلامی نه شرقی و نه غربی است نه شوروی و نه آمریكا.

وی اضافه كرد: امروز برای جهاد تبیین مقدمات لازم است كسانی كه حس می‌كنند باید در این جهاد شركت كنند باید آمادگی داشته باشند و مقدمات را فرا بگیرند و در مسیر دفاع از حق استفاده كنند.

مهدی فضائلی معاون موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در پایان خاطر نشان كرد: آنها در مخالفت با ما اتفاق نظر داشتند ماركسیست ها، جریانات لیبرال غربی و.... شاید كشورهایی هستند كه با عنوان دین باشند اما همچنان وابسته هستند و اما انقلاب اسلامی و تفكرات و جریانات انقلاب باید روشنگری شود و با نیازهای روز جامعه باشد.

دسترسی سریع
روز سرنوشت