روز سرنوشت یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو اقتصاد

روز سرنوشت

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از 12 فروردین به عنوان یك تحول تاریخی برای ایران خبر داد

مصباحی گفت: امروز روز تحول عظیم در كشور ایران است.

1401/01/13
|
13:51
|

به گزارش رادیو اقتصاد، آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با ویژه برنامه روز سرنوشت رادیو اقتصاد از روز 12 فروردین به عنوان یك تحول تاریخی برای ایران خبر داد و گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) با اراده ملت نظامی وابسته به غرب را ساقط كردند و نظامی متكی به مردم را كه به دنبال آرمان های الهی دنبال می كنند را بنا گذاشتند.

وی گفت: در زمان طاغوت حتی دیگران برای ما پادشاه انتخاب می‌كردند و خانواده‌های اشراف ایرانی هم نقشی در انتخاب پادشاه نداشتند.

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم ، با اشاره به سالروز 12 فروردین ماه روز جمهوری اسلامی گفت: روز 12 فروردین روز جمهوری اسلامی بود و طبق نتایج نظر سنجی و خواست مردم آغاز جمهوری اسلامی اعلام شد.

او ادامه داد: مردم ایران در این روز با حضور بسیار باشكوه به صحنه آمدند و بیش از 98 درصد به نظام جمهوری اسلامی رای آری دادند؛ این روز اهمیتش در این است كه یك تحول بسیار بزرگ در ایران بوجود آمد، زیرا قبل از این روز در كشور ما انتخابات معنایی كه نشان دهنده حضور و رای مردم باشد نداشت.

وی افزود: البته انتخابات بصورت فرمالیته در كشور ما برگزار می‌شد، اما به گونه‌ای كه نشان دهنده این باشد كه مردم پای صندوق‌های رای بیایند و نظر خود را درباره انتخاب شخصیتی و سرنوشت كشورشان مشخص كنند وجود نداشت و در این روز برای اولین بار ملت ما پای صندوق‌ها آمده و رای خود را به نظام جمهوری اسلامی اعلام كردند؛ همین امر هم منشا این تحول شد كه همه چیز در كشور ما براساس آرای ملت شكل بگیرد و مردم سالاری از آن نوعی كه حضرت امام خمینی (ره) آن را معرفی می‌كردند ظهور و بروز پیدا كند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه كرد: از اینجا به بعد بود كه مردم كشورمان در سرنوشت خودشان تاثیر گذار شدند، وگرنه قبل از آن بیگانگان نظام سیاسی مردم كشورمان را رقم زده و به دنبال تعیین سرنوشت ما بودند و تمام ابعاد كشور ما هم بر اساس ابراز نظر آنها شكل می‌گرفت، به گونه‌ای كه رضاخان را انگلستان روی كار آورد و بعد از اینكه تاریخ مصرف او تمام شد، پسرش محمدرضا را روی كار آوردند.

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم تصریح كرد: در قبل مردم نقشی در تعیین دولت ها و مسئولان نداشتند شاه و رضاخان منصوبان دولت های انگلیس بودند و دیگر كشورها تعیین می كردند كه در تاریخ ثبت شده است و به خاطرات حسین فردوست مراجعه كنید چه برسد به مجلس شورای ملی و سنا كه اینها غالبا سفارش شده سفرای دیگر كشورهای حاكم بودند و اراده ملت هیچ نقشی در این موارد را نداشتند.

مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اما با پیروزی انقلاب اسلامی این اراده بوجود آمد و ملت با وحدت به میدان آمدند و رهبر كبیر انقلاب معتقد بودند كه اگر مردم به میدان بیایند آن چیزی خواهد شد كه به نفع مردم می شود.

وی افزود: اگر مردم به حاشیه بروند و فاصله بگیرند نظام به دست بیگانگان خواهد افتاد همانطوری كه سازمان برنامه و بودجه را آمریكائیها آوردند و 6 برنامه توسط آمریكائیها در ایران راه اندازی شد.

او گفت: پس تفكر و فكر و تولید همه حاكم به غرب بود.

مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: قانون اساسی ج.ا.ایران آرمان های خود را دنبال می كند اما برنامه های ما خیلی قابل قبول نیست و به همین دلیل ما برای انقلاب نیرویی تربیت نكردیم.

او در ادامه گفت: نیروهای حوزه ها در مسایل دینی و سیاسی فعال بودند و نیروهای دانشگاهی در امور فنی و مهندسی كه پیشرفت هایی هم در این زمینه ها داشته ایم اما در اندیشه اقتصادی بدون تعارف ما تربیت نیرو نداشتیم.

او گفت: سال 1384 آغاز سیاست گذاری بصورت یك مسئله اقتصادی بود كه قبل از آن سیاستگذاری درستی نداشتیم و انتظارات مردم را فراهم نكردیم حتی با سیاست های كلی اصل 44 قانون اساسی كشور و اقتصاد مقاومتی.

آیت الله غلامرضا مصباحی افزود: ما پس از پایان جنگ زیر ساخت ها را مانند فرودگاه ها، جاده ها، ریلی، راه آهن، فولادی پتروشیمی، بنادر توسعه و شكل گرفت.

وی افزود: در نتیجه یك جهش زیر ساخت داشتیم اما در توزیع و درآمدها مانند مالیات و نفت درست عمل نشده است.

حضرت آقا بسیار فرمودند اما ما در پیاده كردن عدالت عقب افتادیم و پیشرفتی نكردیم خوشبختانه دولت سیزدهم در ریل است و ای كاش این دولت زودتر بر سركار می آمد تا اهداف و هرمان های حضرت امام را دنبال می كرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از 12 فروردین به عنوان یك تحول تاریخی برای ایران خبر داد.

مصباحی گفت: امروز روز تحول عظیم در كشور ایران است.

آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطر نشان كرد: این دیگران بودند كه برای ما پادشاه انتخاب می‌كردند و حتی خانواده‌های اشراف ایرانی هم نقش و نظری در انتخاب پادشاه نداشتند؛ مثل همان موضوعی كه امروز در عربستان شاهد هستیم و اینجاست كه باید گفت یك تحول عظیم رخ داد و انقلاب كشور ما را به یك انقلاب مردمی بدل كرد.

دسترسی سریع
روز سرنوشت