روز سرنوشت یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو اقتصاد

روز سرنوشت

غلامعلی حداد عادل: مشاور مقام معظم رهبری روز جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را یك انقلاب مردمی دانست

حداد عادل گفت: آنچه در ایران اتفاق افتاد بك انقلاب مردمی بود كه رهبرش هم مردمی بود.

1401/01/13
|
13:27
|

به گزارش رادیو اقتصاد، غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفتگو با برنامه ویژه روز سرنوشت رادیو اقتصاد روز جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را یك انقلاب مردمی دانست.

وی گفت: با رای قاطع ملت ایران نوع حكومت تعیین شد در دنیا تغییر حكومت ها به شیوه انقلاب و یا بصورت كودتا است.

وی در ادمه افزود: كودتاها معمولا با تحریك یك دولت خارجی است و دخالت دیگر كشور هاست كه با بمباران هوایی و حضور نظامیان همراه است و مردم صبح بیدار می شوند و می بینند حكومتی عوض شده است اما تغییری از ریشه حاصل نمی شود نظیر كودتاهای 3 اسفند 1299 و 28 مرداد 1332 كه در كشور اتفاق افتاد.

غلامعلی حداد عادل گفت: اما انقلاب ها از دل مردم می جوشد كه دارای جغرافیا و وسیع است و مردمی است و رهبری هم از دل خود مردم بیرون می آید.

وی گفت: كودتا زیر ساخت ندارد و به صورت روبنایی است مانند مغازه داری است كه فقط تابلوی آن عوض می شود و محتویات سر جایش باقی می ماند.

مشاور مقام معظم رهبری اضاقه كرد: اما انقلاب اصلا ساخت، نقشه، طراحی است كه یك كشور نویی را ایجاد می كند و عزم ملت است و خودش دولت بوجود می آورد و آنچه در ایران اتفاق افتاد یك انقلاب مردمی بود كه رهبری آن هم مردمی بود و فقط پشتیبانی و حمایت مردمی بود و دخالت هیچ كشور رانداشت و یك انقلاب كاملا مردمی بود.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تصریح كرد: دیگر كشورها دم از دموكراسی می زنند اما در عمل چنین نیستند و امام عزیزمان می دانست كه توده مردم چه می خواهند و به همین خاطر اصرار داشتند تا مردم مسالمت آمیز به پای صندوق های رای بروند و خودشان در رای دادن شركت كنند و آنچه مردم خواستند عمل شد.

وی تصریح كرد: «باید شكرگزار نعمت زندگی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی باشیم. قدر این نعمت را وقتی می‌توان به‌طور واقعی درك كرد كه بدانیم افراد مومن و خدمتگزار در نسل‌های گذشته، حسرت مشاهدۀ یك روز حكومت دینی را داشتند، لذا این نعمتی است كه باید ارزش و منزلت آن را بدانیم.»

غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پایان خاطر نشان كرد: همه مردم در سال 1358 پای صندوق های رای رفتند و با قاطعیت رای دادند كه پس از حدود یك سال و نیم برای خفط ارزش های اسلامی و دفاع از وطن راهی جبهه ها شدند تا جانشان را فدا كنند و آنروز هم مردم و برابر توطئه ای دشمنان ایستاده اند.

دسترسی سریع
روز سرنوشت