روز سرنوشت یكشنبه از ساعت 10:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو اقتصاد

روز سرنوشت

یوسف نوری: وزیر آموزش و پرورش از اعتماد مردم در حضور گسترده آنان در رفراندوم و آرای قاطع به جمهوری اسلامی ایران خبر داد

نوری گفت: حضرت امام خمینی (ره) با اشرافی كه داشتند به مردم اعتماد كردند و عنوان حكومت را به رفراندوم گذاشتند.

1401/01/13
|
13:17
|

به گزارش رادیو اقتصاد، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با ویژه برنامه روز سرنوشت رادیو اقتصاد از اعتماد مردم در حضور گسترده آنان در رفراندوم و آرای قاطع به جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: حضرت امام (ره) با تدبیر و اشرافی كه به مردم داشتند و به مردم اعتماد كردند و عنوان حكومت را به رفراندوم گذاشتند كه در سال 58 و با آرای قاطع جمهوری اسلانی ایران رای آورد.

وی افزود: این اتحاد مردمی و پای در ركاب گذاشتن انقلاب اسلامی و احترامی بود كه به مردم گذاشتند كه حركت انقلاب تا به امروز تداوم داشته است.

او گفت: در طول این سالها با تمام فشارهایی كه به انقلاب اسلامی وارد كرده اند از جمله هشت سال جنگ تحمیلی و تجزیه طلب ها و امروزه شاهد تحریم هایی كه بر علیه ملت ایران انجام داده اند هیچ محدودیتی را در ادامه راه انقلاب بوجود نیاورده است.

یوسف نوری در ادامه افزود: این محرومیت ها باعث شد تا دانش آموزان ما در تعلیم و تربیت و آموزش عالی سر آمد در جهان شوند و حتی تعیین كننده باشند كسب مقام ها در حوزه های نرم افزاری، ای سی تی، فناوری المپیاد ها، علم و فناوری زبانزد جهانیان هستیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: این اتفاقات از زمان جنگ تحمیلی شروع شد البته نواقصی وجود دارد كه باید رفع شود و دانش آموزان و جوانان را به سمت دانش بینان بیاوریم و خودمان را در دنیا به عنوان پژوهشگر ببینیم و معلمان هدایت گر آنان باشند.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به یافتن استعداد یابی در دانش آموزان خاطر نشان كرد: آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است و باید آنرا آموزش محور ببینیم. با ظرفیت و استعدادهایی كه در جوانان و نوجوانان داریم باید دانش آموزان را تربیت كرد و پس از آموزش های لازم و به سمت كارهای آموزشی هدایت كنیم تا به یك نظام آموزشی قابل قبول برسند.

دسترسی سریع
روز سرنوشت