سین مثل سرمایه شنبه الی جمعه از ساعت 18:00 به مدت 115 دقیقه

رادیو اقتصاد

سين مثل سرمايه

سردار عابدین خرم: استاندار آذربایجان شرقی از جذب بیش از 350 سرمایه گذار در استان خبر داد

سردار عابدین خرم گفت: استان آذربایجان شرقی در صنعت قطعه سازی قطب سوم كشور هستیم.

1401/01/14
|
11:52
|

به گزارش رادیو اقتصاد، استاندار آذربایجان شرقی سردار عابدین خرم در گفتگو با برنامه سین مثل سرمایه رادیو اقتصاد از جذب بیش از 350 سرمایه گذار در استان خبر داد و گفت: سال 1401 برای استان آذربایجان شرقی سال بسیار خوبی بود كه منطقه گردشگری ارسباران با بارش باران طراوت خاصی را برای مسافران نوروزی به همراه داشته است.

وی افزود: از دیگر اقدامات دایر كردن نمایشگاه های صنایع دستی در 15 شهر استان بود از جمله شهرهای مراغه، اهر، میانه، جلفا و .....كه بیشترین محصولات تولید بانوان هنرمند این استان از هنر، فرهنگ و آثار باستانی بوده است.

وی همچنان از افزایش 50 درصدی و 75 هزار نفر تردد داشته اند بیش از 50 درصدی حضور مسافران و اقامتشان در هتل های استان اسكان داده شدند.

وی گفت: در این رابطه مجموعه پلیس، میراث فرهنگی و گردشگری حضور فعال داشتند و 50 درصد آثار تصادفات و فوتی ها نسبت به سال گذشته كمتر بوده است.

وی در خصوص سرمایه گذاران در استان گفت: با توجه به بسترهای مناسب در استان بیش از 350 سرمایه گذار در استان و در بخش های صنایع، خودرو سازی، تولیدات گلخانه ای و معادن دعوت به همكاری شده اند.

او گفت: در حوزه كشاورزی نوین 9 سد آبگیری می شود كه حركت جدیدی است از دیگر اقدامات این استان بوده است.

خرم به موضوع مهم دانش بنیان اشاره كرد و افزود: با توجه به شعار سال حضور نخبگان و تحصیل كرده ها از دانشگاه ها كه 208 گروه فعال هستند و صندوق كارآفرینی حمایت های خود را داشته است و نسبت به سال گذشته آمار بالاتری را داشته ایم.

وی گفت: ما با داشتن منطقه آزاد ارسباران در 6 ماهه سال 1400 حدودا 43 درصد افزایش صادرات داشتیم. كه با زیرساخت های ترانزیتی موقعیت ارتباطی شرق به غرب و همچنین شمال به جنوب را همراه دارد.

استاندار آذربایجان شرقی سردارعابدین خرم در پایان خاطر نشان كرد: استان آذربایجان شرقی در صنعت قطعه سازی قطب سوم كشور هستیم و كسانی كه می خواهند در این استان سرمایه گذاری كنند ما فرش قرمز زیر پای آنها می اندازیم.

دسترسی سریع
سین مثل سرمایه