از تولید تا مصرف دوشنبه از ساعت 13:05 به مدت 95 دقیقه

رادیو اقتصاد

از توليد تا مصرف

در رادیو اقتصاد بشنوید: احقاق حقوق مردم در رادیو اقتصاد

برنامه از تولید تا مصرف تلاش دارد به مردم آموزش دهد تا چگونه از حقوق خود در جامعه به عنوان یك مصرف كننده دفاع كنند.

1400/12/09
|
08:39
|

پویان امینان تهیه كننده ویژه برنامه از تولید تا مصرف گفت: این ویژه برنامه به مناسبت روز ملی حمایت از حقوق مصرف كنندگان تدارك دیده شده است و تلاش دارد تا موانع و مشكلات پیش روی مردم را بررسی كند.

وی ادامه داد: یكی از ساز و كارهای پیشگیری از تخلفات اقتصادی، حمایت موثر و كافی از مصرف كنندگان در برابر عرضـه كنندگان اعم از تولیـدكنندگان، واردكـنندگان، توزیع كنندگان، فروشندگان كـالا و ارائه كنندگان خدمات است. امروزه ثابت شده است كه مصرف كنندگان به علت ناآگاهی از مراحل و كیفیت تولید، ارزش واقعی محصولات، درآمد و توان مالی اندك و یا نیاز شدید به كالا و خدمات؛ وضعیت نابرابری در برابرعرضـه كنندگان كـالا و ارائه كنندگان خدمات دارند و این وضعیت بی تاثیر در گسترش تخلفات اقتصادی نیست؛ از این رو، لازم است از آنها حمایت شود. وقتی عرضـه كنندگان كـالا و ارائه كنندگان خدمات مشاهده كنند كه نهادهای قدرتمندی پشتیبان مصرف كنندگان شده و از حقوق آنان در مراجع اداری و قضایی حمایت می كنند خود به خود به سمت رعایت استانداردهای عرضه كالا و ارائه خدمت روی می آورند.

امینان افزود: در این برنامه با حضور مهدی نجف پور رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف كنندگان، میزان رعایت دستگاه های دولتی را در ارتباط با حقوق مصرف كنندگان مورد ارزیابی قرار می دهیم و به مخاطبان آموزش می دهیم چگونه از سازمان تعزیرات حكومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت مطالبات حقوق خود را داشته باشند.

امینان افزود: از دیگر میهمانان این برنامه، نمایندگان سازمان تعزیرات حكومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف كنندگان هستند و به سوالات مخاطبان پاسخ خواهند داد.

ویژه برنامه از تولید تا مصرف روز دوشنبه 9 اسفند به تهیه كنندگی پویان امینان و گویندگی امیر حسین راسخ از ساعت 13 تا 15 به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.

دسترسی سریع
از تولید تا مصرف