باران بركت پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 115 دقیقه

رادیو اقتصاد

باران بركت

در ویژه برنامه "باران بركت" بشنوید: آثار و بركات پرداخت فطریه در زدودن فقر اقتصادی

همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر و حلول ماه شوال ویژه برنامه "باران بركت" از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می شود.

1400/02/23
|
09:00
|

به گزارش روابط عمومی؛ عید سعید فطر یكی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است كه در میان مسلمانان از جایگاه و حرمت فوق العاده ای برخوردار است كه در باره آن احادیث و روایات بی شماری وارد شده است. یكی عید فطر و دیگری عید قربان (یا عید اضحی) است. در روایت آمده است زمانیكه پیامبر اسلام از مكه به مدینه منوره هجرت نمود، مردم آن دیار در هر سال دو روز را جشن می گرفتند پیامبر اسلام از مردم مدینه در مورد این دو جشن پرسید كه چرا در این روزها عید می گیرند؟ در جواب گفتند ما قبل از مشرف شدن به اسلام این دو روز را روزهای جشن معین نموده بودیم كه در این دو روز به تفریح و خوشحالی می پرداختیم پیامبر اسلام فرمود: خداوند در مقابل این دو روز، دو روز دیگری را نسبت به همچو جشن ها فضیلت و برتری داده اند. و برای مسلمانان مقرر نموده كه یك روز آن عید فطر و روز دیگر آن عید سعید اضحی است.
اما عید فطر، مسلمانان روزه دار كه ماه مبارك رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از كارهای مباح دیگر كه به نوعی مبطل ورزه به حساب می اید امتناع ورزیده اند اینك پس از گذشت یك ماه روزه داری و عبادات خالصانه در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداش كه خود خداوند به آنان وعده داده است را جشن می گیرند.

در این عید بزرگ با شما شنوندگان همراه خواهیم شد و كارشناسان در این برنامه راجع به آثار و بركات پرداخت فطریه در زدودن فقر اقتصادی مطالبی را بیان می كنند.

همچنین به معرفی مراسم عید فطر در كشورمان و سایر كشورها خواهیم پرداخت و چگونگی تعیین محاسبه فطریه را بیان می كنیم.

ویژه برنامه "باران بركت" به تهیه كنندگی الهام مصطفوی در روز عید سعید فطر ساعت 09:05 به مدت 115 دقیقه بصورت زنده پخش می شود.

دسترسی سریع
باران بركت