زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

اكبر شاهرخی: خسارت سنگین به صنعت گل و گیاه ایران در دوران كرونا/ وجود 10 بازار گل در تهران

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گل و گیاه تهران گفت: متاسفانه در دوران كرونا بیشترضربه و آسیب به صنف تولیدكنندگان و فروشندگان گل و گیاه كشور به دلیل نبود دید و بازدید، مهمانی، عروسی، دورهمی و نظایر این وارد شده است.

1401/06/02
|
10:34
|

«اكبر شاهرخی» در برنامه زنجیره رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینكه ایران كشوری چهار فصل است، افزود: این ویژگی كشور بستر بسیار مناسبی برای پرورش انواع گل و گیاه و به تبع توسعه اشتغال در بخش مزبور است.

وی همچنین اظهارداشت: تولید و پرورش گل و گیاه زینتی یك صنعت درآمدزا، اشتغال آفرین و همینطور برخوردار از ظرفیت صادراتی است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گل و گیاه تهران از وجود 10 بازار گل در این شهر خبر داد و گفت: بطوركلی در این بازارها بین 6 تا 7 هزار واحد گل فروشی مستقر است.

وی در ادامه افزود: جدا از این 1000 واحد صنفی گل فروشی در سطح شهر تهران فعال هستند.

شاهرخی اضافه كرد: در حال حاضر گل بر خلاف دیگر اجناس به ارزان‌ترین قیمت خود رسیده و حتی نسبت به سال گذشته هم ارزان‌تر شده است.

وی اظهارداشت: گل را نمی‌توان احتكار یا اختفا كرد بلكه باید هرچه زودتر به فروش رساند چرا كه دوام و ماندگاری گل 5 تا 6 روز بیشتر نیست.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گل و گیاه تهران با بیان اینكه در حال حاضر تولید گیاهان آپارتمانی در كشور از روند خیلی خوب برخوردار است، گفت: علاقه و استقبال مردم نیز از گیاهان آپارتمانی و همینطور به گل گلدانی در جامعه بسیار زیاد شده است.

وی افزود: اگر صادرات گل و گیاه ایران دوباره به كشورهای همسایه به خصوص ارمنستان و جمهوری آذربایجان راه بیفتد می‌توان با كشورهای دیگر از حیث صادرات به خوبی رقابت كرد چون تولید در داخل رونق خوبی دارد.

شاهرخی اضافه كرد: در حال حاضر صادرات گل و گیاه ایران به كشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان با مشكل مواجه بوده اما صادرات به كشور عراق به راحتی در حال انجام است.

وی در ادامه با تاكید بر اینكه گل و گیاه تولید داخل از نظر كمیت و كیفیت با تمام كشورهای دنیا برابری می‌كند، یادآورشد: برای مثال كیفیت رزهای تولیدی كشور ایران از رزهای هلند نیز برتر و بالاتر است.

دسترسی سریع
زنجیره