زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

قاسم نوده فراهانی اصناف از حق و حقوق خود تجاوز نكنند

رئیس اتاق اصناف تهران از صاحبان تمامی واحدهای صنفی خواست به هیچ عنوان از حق و حقوق خود تجاوز نكنند و به حق و حقوق مصرف كننده احترام بگذارند.

1401/05/25
|
07:46
|

«قاسم نوده فراهانی» در برنامه زنجیره رادیو اقتصاد افزود: جرائم مورد پیش بینی در قانون جدید تعزیرات حكومتی بسیار بالاست از اینرو در خواست می شود اصناف مقررات را رعایت كرده و از كم‌فروشی، گرانفروشی، احتكار و دیگر تخلفات صنفی به شدت پرهیز كنند.

وی در ادامه با بیان اینكه اصناف با تمامی ارگان ها و نهادها همگام و همراه است، اظهارداشت: این قشر در تمامی بحران ها و مشكلات همواره یار و یاور نظام، انقلاب و كشور بوده و هستند.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف در دوران كرونا همكاری بی نظیری به ستاد ملی كرونا داشت و توقع این بود كه دولت در دوران پساكرونا به معنای واقعی از واحدهای صنفی حمایت كند كه متاسفانه این طور نشد.

وی افزود: اصناف همیشه در پرداخت مالیات حقه خود كوتاهی نكرده چرا كه همیشه این مهم را وظیفه خود در قبال مملكت و مردم می داند اما در این میان خواهان حمایت و توجه دولت نسبت به رفع چالش ها و مشكلات خود به ویژه در حوزه مالیات است.

نوده فراهانی با تاكید بر اینكه اصناف همیشه پای كار بوده و بدون هیچ توقع و منتی همراه و كنار دولت قرار داشته است، بیان داشت: اگر مالیات پرداخت نشود دولت نمی تواند كشور را اداره كند اما باید شرایط اقتصادی و مشكلات عدیده ای كه بر سر راه كسب و كار اصناف وجود دارد بطور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: اوضاع كار و كاسبی اصناف در كشور با توجه به كاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت ها حال و روز خوبی ندارد.

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینكه گرانی با گرانفروشی دو مقوله جدا از هم است، یادآورشد: گرانی كالا به واحدهای صنفی هیچ ارتباطی ندارد.

دسترسی سریع
زنجیره