زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

محمود موسوی: صنف سراجان در انحصار اتباع غیر ایرانی/ بازار این صنف همچنان كساد است

رئیس اتحادیه صنف سراجان تهران گفت: متاسفانه اتباع خارجی صنف سراجان را به انحصار خود در آورده و تولیدكنندگان و بنكداران ایرانی یكی پس از دیگری در حال خارج شدن از این صنف هستند.

1401/05/23
|
11:31
|

«محمود موسوی» در برنامه زنجیره رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینكه اتحادیه مزبور دو هزار و 500 عضو جوازدار دارد، افزود: در حال حاضر اوضاع كار و كاسبی در این صنف تعریف چندانی ندارد.

وی در ادامه ورود اتباع غیر ایرانی به صنف سراجان را یك معضل بزرگ در كشور برشمرد و اظهارداشت: این اتباع بدون هیچ گونه مجوز، پرداخت مالیات، بیمه، عوارض شهرداری و نظایر این تمامی زنجیره صنف مزبور اعم از تولید، كارگری، بنكداری و حتی به حوزه فروش مواد اولیه هم رخنه كرده اند.

رئیس اتحادیه صنف سراجان تهران گفت: اتباع غیر ایرانی به هیچ عنوان مجوز كار در این صنف را ندارند.

وی همچنین با بیان اینكه طبق قانون اتباع باید در كارهای سخت مشغول به كار شوند، افزود: فعالیت در صنف سراجان اعم از تولید، بنكداری و فروش مواد اولیه جزو كارهای سخت و دشوار محسوب نمی شود از اینرو اتباع بیگانه حق كار كردن در این صنف را نخواهند داشت.

موسوی اضافه كرد: اتباع غیر ایرانی برای رهن و اجاره پول خوبی پرداخت می كنند به همین دلیل مغازه داران ایرانی مغازه های خود را به اینگونه افراد اجاره می دهند این در حالیكه طبق قانون نظام صنفی كسی كه جواز دارد خود یا مباشر وی باید در داخل مغازه حضور داشته باشد.

وی یادآورشد: اتباع خارجی مغازه ها را رهن و اجاره می كنند و از صفر تا صد كار دست خود این اتباع است و به راحتی كار خود را را انجام می دهند.

دسترسی سریع
زنجیره