زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

علیرضا عباسی: چوب و مبلمان صنعتی زودبازده و با اشتغال زایی بالا

رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران گفت: صنعت چوب و مبلمان از صنایع سبك، زودبازده و با اشتغال زایی خیلی بالا در كشور شناخته می شود.

1401/05/22
|
12:55
|

«علیرضا عباسی» در برنامه زنجیره رادیو اقتصاد افزود: این صنعت در حال حاضر 8 تا 10 درصد اشتغال كشور را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین اظهارداشت: صنایع چوب و مبلمان از گستردگی زیادی به صورت صنف و صنعت در سطح كشور برخوردار بوده و دارای امكانات بالفعل و بالقوه فراوانی است.

رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران گفت: صنعت چوب و مبلمان در رشد و گسترش صادرات غیرنفتی بسیار تاثیرگذار است از اینرو می طلبد مسئولان به معنای واقعی از این صنعت حمایت كنند.

وی افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی مرتبط با صنعت چوب و مبلمان كشور با ظرفیت 50 تا 60 درصد در حال فعالیت هستند.

عباسی ضمن اشاره به پروسه تامین، تولید و توزیع در صنعت مبلمان اظهارداشت: عامل گرانی مبل در كشور بیشتر مربوط به پروسه تامین است.

وی در ادامه با بیان اینكه هیچ گونه نظارتی بر روی تامین كنندگان مواد اولیه صنعت مبلمان نیست، گفت: دستگاه های نظارتی تامین كنندگان مواد اولیه را به حال خود رها كرده و این ها دلبخواهی هركاری می كنند.

رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران افزود: مواد اولیه مورد استفاده در صنعت مبل می توان به ام دی اف، فوم، اسفنج و پارچه های مبلی اشاره كرد.

وی اضافه كرد: متاسفانه واحدهای تولیدی در تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود از یك طرف با كمبود و افزایش قیمت و از سمت دیگر با سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب، سودجو و انحصار طلب از شرایط موجود مواجه هستند.

عباسی در ادامه یادآورشد: مسئولان با واحدهای تولیدی مهربان تر و به یك معنا هوای آنان را داشته باشند و در عین حال در تصمیم گیری ها طوری رفتاركنند كه تولیدكنندگان، كارگران و آحاد جامعه آسیب نبینند.

دسترسی سریع
زنجیره