زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

اكبر نیكزاد: نهضت ساخت مسكن در مناطق روستایی و شهری با قوت دنبال می شود

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: اجرای طرح نهضت ساخت مسكن در مناطق روستایی و شهری كشور با قوت و شدت هرچه تمام تر در حال انجام است.

1401/05/22
|
10:10
|

«اكبر نیكزاد» در برنامه زنجیره رادیو اقتصاد افزود: از ساخت سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور 400 هزار واحد بر عهده بنیاد مسكن است كه از این تعداد 200 هزار واحد مسكونی در روستاها و 200 هزار واحد در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت ساخته خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: ساخت مسكن در هر نام و نشانی كه اتفاق بیفتد چه نوسازی بافت های فرسوده و چه ساخت جدید به عنوان مسكن حساب می شود.

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: نوسازی بافت های فرسوده شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا كه یك ساختمان غیر مقاوم جمع آوری و جای آن یك یا چند واحد مسكن مقاوم ساخته خواهدشد.

وی افزود: جدا از این در بافت های فرسوده خدمات زیربنایی و عمومی مثل آب، برق، گاز، تلفن، پارك، فضای سبز، اماكن ورزشی، درمانی، مذهبی، فرهنگی و بسیاری موارد دیگر موجود است.

نیكزاد ضمن اشاره به این جمله كه ایران در بحث ساختمان سازی در دنیا حرف زیادی برای گفتن دارد، اظهارداشت: اگر تعامل، همكاری و همدلی بین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسكن و سایر دستگاه های مربوطه با صنف انبوه سازان و مشاوران بیشتر شود بدون شك هدف گذاری ساخت یك میلیون واحد مسكونی طی سال در كشور از سوی دولت و مجلس تحقق پیدا خواهد كرد.

وی در ادامه به امضای تفاهمنامه بین بنیاد مسكن و دانشگاه صنعتی شریف در بحث صنعتی سازی ساختمان و تكنولوژی نوین ساخت در كشور اشاره كرد و افزود: توسعه صنعتی‌سازی ساختمان و استفاده از تكنولوژی های نوین ساخت از روش‌های موثر و تسهیل كننده رفع مشكل مسكن در مملكت خواهد بود.

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهارداشت: صنعتی‌سازی ساختمان كاهش هزینه ساخت و به تبع كاهش هزینه مسكن برای مردم را به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه كرد: حركت های خوبی از سوی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسكن در خصوص تكنولوژی نوین ساخت در كشور آغاز شده است.

نیكزاد همچنین ضمن تاكید بر افزایش ارتقای كیفیت ساخت و ساز در كشور یادآورشد: بدون شك با استفاده از فناوری‌های نوین و همچنین ساخت‌وساز بر اساس تكنولوژی روز كیفیت ساخت را به شدت بالا می برد.

دسترسی سریع
زنجیره