زنجیره شنبه الی چهارشنبه از ساعت 09:50 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

زنجيره

برنامه "زنجیره" اهمیت فعالیت صنوف در كشور

برنامه "زنجیره"، شنبه 15 مرداد ماه نگاهی به موضوع اهمیت فعالیت صنوف در كشور می پردازد.

1401/05/15
|
08:46
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ بدنه هر اقتصاد از دو بخش خُرد و كلان تشكیل شده و همیشه جهت حركت در این مسیر، از اقتصاد خُرد به كلان است، به عبارتی ساده تر، اقتصاد كلان از اقتصاد خُرد نشات می گیرد كه در این وادی می توانیم اصناف (بنگاه‌های اقتصادی كوچك و متوسط) را در قالب اقتصاد خُرد جای دهیم. لذا جایگاه اصناف به عنوان متولیان بازار در نظام اقتصادی كشور، اعم از فرد صنفی و یا تشكّل های صنفی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این قشر، بزرگترین ساختار غیردولتی، اقتصاد را با سهمی حدود یك پنجم تولید ناخالص ملی و حدود نیمی از اشتغال كشور تشكیل می دهند و به عنوان بزرگترین بخش اقتصادی كشور بعد از نفت شناخته می شوند. این ارقام زمانی گویاتر است كه بدانیم سهم بخش معدن در تولید ناخالص ملی معادل 1 درصد و سهم بخش كشاورزی حدود 9 درصد است.

علیرضا عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران در برنامه امروز راجع به فعالیت صنف تولیدكنندگان مبلمان در كشور مطالبی را بیان می كند.

در بخشی از برنامه در خدمت مهدی امیدوار رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی خواهیم بود و در مورد فعالیت صنفی در استان خراسان شمالی مطالبی را می شنویم.

برنامه "زنجیره" شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:30 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
زنجیره