بازارگاه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

رادیو اقتصاد

بازارگاه

روح الله زحمتكش: مرغ نژاد آرین 10 درصد سهم بازار كشور را در اختیار دارد

مدیرعامل شركت مرغ مادر و اجداد دیزباد گفت: مرغ نژاد ایرانی آرین در چرخه تولید قرار گرفته و اكنون 10 درصد سهم بازار كشور را در اختیار دارد.

1401/08/08
|
08:12
|

«روح الله زحمتكش» در برنامه بازارگاه رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینكه میزان عرضه مرغ آرین در ایران توسعه پیدا می‌كند، افزود: سهم جوجه‌ریزی از نژاد آرین در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری در كشور بیش از 50 درصد بوده است.

وی در ادامه افزود: بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد كشاورزی تمامی مرغداران كشور موظف به جوجه‌ریزی نژاد آرین هستند برای مثال اگر سه دوره سویه‌های خارجی پرورش می‌دهند باید یك دوره سویه آرین جوجه‌ریزی داشته باشند.

مدیرعامل شركت مرغ مادر و اجداد دیزباد گفت: این برنامه از مهر ماه سال جاری در كشور كلید خورده و در حال انجام است.

وی ضمن تاكید بر لزوم آموزش و فرهنگسازی در خصوص مصرف مرغ سایز در جامعه افزود: به منظور ارتقای سلامت جامعه باید تمهیداتی در خصوص فرهنگسازی مصرف مرغ‌های سایز و كوچك‌تر در مملكت صورت گیرد.

زحمتكش اظهارداشت: عمده مصرف مرغ در سطح بین‌المللی در دامنه وزنی بین 900 گرم تا یك هزار و 600 كیلوگرم است.

وی در ادامه با اشاره به اینكه مرغ‌های سایز سالم تر و در عین حال مقرون به صرفه‌تر هستند،اضافه كرد: مرغ‌های درشت و سنگین وزن علاوه بر دورریزی زیاد و مصرف بیشتر آنتی بیوتیك از لحاظ ارزش غذایی نیز در سطح پائین‌تری قرار دارند.

مدیرعامل شركت مرغ مادر و اجداد دیزباد با تاكید بر اینكه تولید مرغ با سن و وزن كمتر هم برای تولید كنندگان و هم مصرف كنندگان بهتر است، یادآورشد: كشتار مرغ در بازه زمانی 35 تا 40 روزه نسبت به كشتار در بازه زمانی 50 تا 55 روزه یك مرغ با كیفیت‌تر و سالم‌تر برای مصرف‌كننده است.

دسترسی سریع
بازارگاه