بازارگاه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

رادیو اقتصاد

بازارگاه

غلامرضا میری: صادرات 54 تن زعفران به 67 كشور دنیا / امسال تولید زعفران در كشور بر مدار افزایشی است

نایب رئیس شورای ملی زعفران از صادرات 54 تن زعفران به مقصد 67 كشور دنیا طی شش ماهه نخست سال جاری در كشور خبر داد.

1401/07/29
|
15:34
|

«غلامرضا میری» در برنامه بازارگاه رادیو اقتصاد با پیش بینی اینكه امسال افزون بر 250 تن زعفران در كشور تولید خواهد شد، افزود: براساس اظهارات مسئولان وزارت جهاد كشاورزی طی سال گذشته 250 تن زعفران در كشور تولید شده است.

وی اظهارداشت: در شش ماهه نخست سال جاری 54 تن زعفران از ایران به مقصد 67 كشور دنیا صادر شده حال سئوال اینكه چطور می توان تنها به كشور قطر 200 تن زعفران صادر كرد؟!

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: امسال پیش بینی می شود میزان تولید زعفران در كشور نسبت به سال گذشته بیشتر باشد و در عین حال مقداری زعفران از گذشته در انبارها موجود است.

وی در ادامه با تاكید بر اینكه واقعیت ها باید به مردم گفته شود، افزود: خیلی جای خوشحالی دارد كه كشور قطر بتواند 200 تن زعفران ایران را به تنهایی جذب كند.

میری با تاكید بر اینكه بر اساس عرضه و تقاضا باید بازار زعفران را رصد كرد، اظهارداشت: تمام تلاش دولت این است كه در جهت حمایت از كشاورزان گام بردارد.

وی اضافه كرد: ابتدا باید كشاورزان را راضی نگهداشت تا بتوانند محصول با كیفیت تری تولید كنند و سپس صادركنندگان بتوانند این محصول با كیفیت را روی ریل صادرات قرار دهند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران یادآورشد: متاسفانه در حال حاضر از زعفرانكاران و صادركنندگان زعفران در كشور به نحو باید و شاید حمایت نمی شود.

دسترسی سریع
بازارگاه