با اندیشه ورزان پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

با انديشه ورزان

برنامه "با اندیشه ورزان" نگاهی به یارانه بنزین

برنامه «با اندیشه ورزان» پنج شنبه 24 شهریور ماه نگاهی به یارانه بنزین خواهد داشت.

1401/06/24
|
09:11
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ یارانه بنزین به تمام افراد تعلق می گیرد و دیگر فقط به صاحبین خودرو پرداخت نمی شود، بلكه به تمام افراد حتی كسانی كه خودرو ندارند تعلق می گیرد. در ادامه مطلب آسمونی درباره جزئیات بیشتری از یارانه بنزین آشنا می شویم. در شیوه جدید، مهم نیست افراد خودرو دارند یا ندارند، در هر حال یارانه بنزین به حساب سرپرست همه خانوارها پرداخت می شود. دولت در این طرح جدید، بنزین به افراد نمی دهند بلكه یارانه بنزین را پرداخت می كند. بدین معنا كه هزینه بنزین به صورت نقدی به حساب افراد به صورت ماهیانه واریز می شود. افرادی كه خودرو دارند از این یارانه برای خرید بنزین استفاده می كنند و افراد فاقد خودرو در هر زمینه ای كه بخواهند می توانند آن را مصرف كنند.

دكتر مرتضی زمانیان مدیر گروه مطالعات اقتصادی اندیشكده مطالعات حاكمیت و سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف به همراه علیرضا توكلی كاشی معاون توسعه كانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در این برنامه در مورد یارانه بنزین صحبت می كنند.

پیاده سازی سراسری و تشدید تورم، پیامدهای اجتماعی طرح و تخصیص یارانه به افراد به جای خودرو از دیگر موارد مطرح در این برنامه می باشد.

برنامه "با اندیشه ورزان" كاری از گروه كسب و كار پنج شنبه ها ساعت 14:05 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
با اندیشه ورزان