با اندیشه ورزان پنج شنبه از ساعت 14:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

با انديشه ورزان

در رادیو اقتصاد بشنوید: نقش كرونا و اثرات آن در باورهای دینی

برنامه «با اندیشه ورزان» پنج شنبه 10 شهریور ماه نقش كرونا و اثرات آن در باورهای دینی را بررسی می كند.

1401/06/10
|
09:03
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ یكی از موضوعات مهم در بحران شیوع كرونا، تعطیلی مراكز دینی و مراسم مذهبی بود كه حاشیه ‌های فراوانی به دنبال داشت. برخی از تحلیلگران با تكیه بر دلالت ‌هایی مانند مسئله رنج و شرور، اعتبار بالای علم و از طرفی دیگر توقف مناسك دینی جمعی و تعطیلی مراكز مذهبی، معتقدند كه این شرایط موجب تضعیف باورهای دینی جامعه می ‌شود. در حالی كه برخی دیگر مدعی هستند كه ناتوانی انسان و علم كنونی در برابر ویروس كرونا و اعتقاد به رحمت الهی می ‌تواند منجر به تقویت باورهای دینی شود. بنابراین با تولید محتواهای غنی دینی و برگزاری مجازی مراسم ‌ها می‌توان اثرات سوء بحران كرونا بر دین را كاهش داد.

جواد درویش آقاجانی پژوهشگر، امیرعلی ناقدی عضو اندیشكده گفتمان در این برنامه درباره نقش كرونا و اثرات آن در باورهای دینی مطالبی را بیان می كنند.

وظایف دولت و حكومت در راستای تقویت باورهای دینی، تحلیل حكمرانی اقتصادی كشور در دوران كرونا و ... از دیگر موضوعات مطرح در این برنامه می باشد.

برنامه "با اندیشه ورزان" كاری از گروه كسب و كار پنج شنبه ها ساعت 14:05 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
با اندیشه ورزان