تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

بهادر عبدالهی: 70 واحد تولید بخاری در كشور فعال است

یك تولید كننده و صادر كننده بخاری از فعالیت 70 واحد تولید بخاری در كشور خبر داد.

1401/08/18
|
08:19
|

«بهادر عبدالهی» در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: بر اساس آمار سال 1391 وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد 254 واحد تولیدی بخاری در این وزارتخانه ثبت شده بود.

وی همچنین با بیان اینكه صنعت بخاری در كشور یك صنعت ریشه دار و بومی است، اظهارداشت: هم اكنون 25 میلیون بخاری كه در كشور مورد استفاده مردم است بدون استثنا همه این بخاری‌ها مربوط به تولید داخل است.

این فعال در صنعت بخاری گفت: خوشبختانه زیر ساخت بسیار وسیعی برای تولید بخاری گازی در كشور ایجاد شده است.

وی در ادامه با بیان اینكه تولید كنندگان بخاری اغلب تولید كننده آبگرمكن و كولر نیز هستند، افزود: تولید كنندگان بخاری همه‌ساله در كشور از خرداد تا اواخر آذر مبادرت به تولید بخاری می‌كنند و با اتمام بازه زمانی فروش بخاری یعنی از اواسط بهمن تا اواخر خرداد به سمت تولید كولر می‌روند و این چرخه هرساله تكرار می‌شود.

عبدالهی اضافه كرد: تولید كنندگان بخاری درایران با این شیوه فعالیت می كنند تا نیروی كار خود را از دست ندهند.

وی همچنین با عنوان اینكه بطوركلی بخاری در سه اندازه كوچك، متوسط و بزرگ در كشور تولید می‌شود، گفت: بخاری سایز بزرگ نسبت به سایزهای كوچك و متوسطه كشش بیشتری برای فروش در بازار دارد.

این فعال در صنعت بخاری با اشاره به اینكه صنعت بخاری گازی در ایران یك صنعت مستقل و ریشه دار است، افزود: همزمان با شروع تولید بخاری گازی در كشور تولید لوازم جانبی بخاری مانند مشعل، شیر كنترل و نظایر این نیز به همت صنعتگران ایرانی در داخل كلید خورده است.

وی اظهارداشت: این صنعت امروز نه تنها تحت تاثیر تحریم نیست بلكه می‌تواند در شرایط تحریمی به ارزآوری كشور كمك شایان توجهی كند.

عبدالهی یادآورشد: همه‌ساله بخاری های ساخت ایران به مقصد كشورهای مختلف دنیا مثل روسیه، قزاقستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، عراق، الجزایر، تركمنستان وگرجستان صادر می‌شود.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات