تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

در رادیو اقتصاد بشنوید: صادرات میلیون دلاری انواع بخاری از ایران

برنامه "تابلوی صادرات"، سه شنبه 17 آبان ماه به موضوع صادرات میلیون دلاری انواع بخاری از ایران می پردازد.

1401/08/17
|
09:34
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ فصل زمستان نزدیك است و در اكثر كشورهای همسایه، كشورهای دور و حتی داخل كشور خودمان بحث گرمایش بسیار مطرح و مهم می‌شود. از طرفی بحث انرژی و سوخت هم در كشور یك معضل است.

در كشورهای دیگر گاهی به خاطر هزینه‌های بالا نمی‌توانند از سیستم‌های گرمایش برقی و حتی از گاز استفاده كنند. مثلا كشور ما گازكشی دارد، اما در اكثر كشورهای دنیا از كپسول استفاده می‌كنند و حتی از سیستم‌های گرمایش گازی هم نمی‌توانند استفاده كنند. بعضی از كشورها مثل صربستان مناطقی دارند كه برایشان صرف نمی‌كند از سوخت نفتی هم استفاده كنند و از سوخت‌هایی مثل چوب یا امثال این‌ها استفاده می‌كنند تا بتوانند گرمایش كافی را با كمترین هزینه در منطقه‌شان فراهم كنند.

در داخل كشور خودمان هم در خیلی از روستاها هنوز امكانات گازكشی فراهم نشده است و مردم آنجا مجبور هستند از بخاری‌های نفتی و امثال آن استفاده كنند تا بتوانند گرمایش كافی را برای منطقه خود فراهم كنند. این گرمایش نیازمند ابزارهایی است.

اگر كسی الان بخواهد چه داخلی و چه صادراتی كار كند، یك محصول بسیار با استعداد و خوب برای فعالیت در این فصل، بخاری است؛ اعم از بخاری‌های گازی، بخاری‌های نفتی و حتی بخاری‌های چوبی و ذغالی كه می‌توان به بازار جهانی صادر كرد.

كارشناسان در برنامه امروز راجع به صادرات میلیون دلاری انواع بخاری از ایران مطالبی رابه سمع شنوندگان می رسانند.

برنامه "تابلوی صادرات" كاری از گروه صنعت و بازرگانی و به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی یكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 16:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات