تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

مسعود بختیاری: نرخ گذاری دستوری چالش بزرگ صنعت كنسرو ماهی در ایران

نائب رئیس سندیكای صنایع كنسرو ایران گفت: بلای بنیان كن و خانمان سوز قیمت گذاری دستوری از مهمترین چالش های امروز صنعت كنسرو ماهی در كشور است.

1401/08/16
|
08:19
|

«مسعود بختیاری» در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: شوربختانه محصول كنسرو ماهی از دی ماه سال گذشته مشمول قیمت گذاری پیشینی شده است.

وی همچنین اظهارداشت: جدا از سیل انبوه مشكلاتی كه تولیدكنندگان در این صنعت با آن دست و پنجه نرم می كنند اكنون با یك غول بی شاخ و دم دیگری تحت عنوان قیمت گذاری دستوری نیز در حال مبارزه هستند.

نائب رئیس سندیكای صنایع كنسرو ایران گفت: بطوركلی 10 گونه تن ماهیان در سطح دنیا وجود دارد كه متاسفانه هفت گونه در معرض انقراض قرار گرفته و تنها سه گونه در جهان از جمله ایران صید می شود.

وی در ادامه افزود: بیشترین میزان صید تن ماهیان به ترتیب مربوط به هوور خطی یا مسقطی، تن ماهی زرد باله یا گیدر و ماهی تن دم دراز است.

بختیاری اظهارداشت: خوشبختانه صید داخلی به گونه ایست كه بتواند بخش مهمی از نیاز كارخانجات كنسروسازی كشور را پوشش دهد.

وی با عنوان اینكه در مقاطعی كشور نیازمند واردات تن ماهیان است، گفت: واردات تن ماهیان پیشتر از كشور های مختلف انجام می شد اما اكنون به واسطه مسائل تحریمی از چند كشور بصورت محدود صورت می گیرد.

نائب رئیس سندیكای صنایع كنسرو ایران با بیان اینكه هیچ گونه مواد نگهدارنده به محصول تن ماهی افزوده نمی شود، اظهار داشت: متاسفانه تبلیغات منفی كه در خصوص انواع كنسروها به ویژه كنسرو تن ماهی در كشور می شود هیچ گونه پایه و اساسی ندارد.

وی با تاكید بر اینكه كنسرو ماهی محصولی خوب، سالم و مقوی است، اذعان كرد: كنسرو ماهی یكی از سالم‌ترین محصولات صنایع غذایی كشور به دلایل مختلف ازجمله اینكه ماده اولیه این محصول ماهی است و ماهی هم بنا به خاصیت‌های متعددی كه دارد در دنیا به غذای سلامتی مشهور است.

بختیاری یادآورشد: دلیل دیگر اینكه در فرآیند تولید محصول تن ماهی به طور مطلق از هیچ گونه ماده نگهدارنده استفاده نمی شود چون محصول در 121 درجه سانتی‌گراد و فشار 1.3 اتمسفر مدت زمان حداقل 60 دقیقه فرآیند استریلیزاسیون یا سترون تجارتی را طی می‌كند و همه میكروارگانیسم‌های بیماری‌زا و پاتوژن در این فرآیند از بین می‌روند بنابراین محصول مزبور بی‌نیاز از افزودن هرگونه ماده نگهدارنده است.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات