تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

مهدی عباسی: زنجان 40 درصد از زیتون ایران را پوشش می دهد

رئیس شورای ملی زیتون ایران ضمن اشاره به تولید زیتون در استان های گیلان، قزوین و زنجان گفت: در حال حاضر 40 درصد از زیتون ایران را استان زنجان پوشش می دهد.

1401/07/20
|
13:03
|

«مهدی عباسی» در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: استان های مثل فارس، گلستان، سمنان و كرمانشاه نیز در تولید زیتون پیشرو هستند.

وی همچنین با اشاره به اینكه زیتون تولیدی سه استان گیلان، قزوین و زنجان از نظر كیفیت نزدیك به هم است، اظهارداشت: زیتون استان زنجان از نظر كیفیت رتبه اول را دارد.

رئیس شورای ملی زیتون ایران با اعلام اینكه صنعت زیتون به سبب سلامت محور بودن یك صنعت پرسود در دنیاست، گفت: جایگاه زیتون به عنوان میوه روغنی و ارزشمند از لحاظ اقتصادی بسیار بالاست.

وی در ادامه روغن زیتون را به عنوان روغنی مفید و سلامت بخش توصیف كرد و افزود: برای مصرف روغن زیتون در دنیا به خصوص كشورهای تولید كننده این محصول 20 تا 25 درصد یارانه به مصرف كننده پرداخت تا سرانه مصرف افزایش پیدا كند.

عباسی یادآورشد: مصرف روغن زیتون در كاهش كلسترول بد خون، كاهش ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی به دلیل داشتن آنتی اكسیدانی قوی، جلوگیری از سرطان كولون، سرطان سینه و پوست، تنظیم قند خون، ملین مزاج و تقویت كننده دستگاه گوارش، درمان كننده یبوست های مزمن، انسداد روده و موارد دیگر بسیار موثر است.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات