رادیو اقتصاد: گشایش اتاق مشترك بازرگانی ایران و برزیل درسائوپائولو

نخستین بار در مناسبات تجاری ایران و برزیل، تشكل مشترك بخش خصوصی دو كشور در سائوپائولو بزرگترین و مهمترین شهر آمریكای جنوبی آغاز به كار كرد.

1400/09/01
|
13:03

رئیس اتاق مشترك ایران و برزیل هم هدف اصلی از گشایش دفتر این اتاق در برزیل را پس از فعالیت پنچ ساله در ایران، تسهیل تجارت برای تجار و بازرگانان، با هدف ایجاد چشم اندازی مطلوب برای پایداری و توسعه تجارت بین دو كشور اعلام كرد.

سفیر كشورمان در برزیل هم با اشاره به حجم بیش از چند میلیارد دلاری مبادلات تجاری بین ایران و برزیل؛ حفظ، گسترش، پایداری و متنوع‌سازی روابط دو كشور را خواستار شد.

قریبی با اشاره به نقش و جایگاه دو كشور ایران و برزیل در منطقه خود و همچنین پتانسیل‌ها و هم‌پوشانی اقتصادهای دو كشور گفت: ظرفیت تجاری فی‌مابین بسیار بالاتر از فروش چند قلم كالای اساسی كشاورزی بوده و می‌تواند علاوه بر حفظ و توسعه وضع كنونی به تعاملات متنوع بازرگانی با حضور شركت‌های متوسط و كوچك دو طرف گسترش یابد.

قریبی اضافه كرد: رفع موانع از جمله فراهم شدن بستر بانكی، خط مستقیم كشتیرانی و خط مستقیم هوایی تسهیل‌گر این اهداف خواهند بود.

سفیر كشورمان در برزیل گفت: برزیل عضو موثر مركوسور است و ایران بازار بزرگی در منطقه ای در مجاورت آسیا، اورآسیا و خاورمیانه دارد و ایران می‌تواند تسهیل گر فعالیت بین دو حوزه مركوسور و اورآسیا باشد.

دسترسی سریع