رادیو اقتصاد: ابلاغ تسهیلات جهش تولید مسكن مصوب شورای پول و اعتبار

با تصویب تسهیلات پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح نهضت ملی مسكن در شورای پول و اعتبار ، بانك مركزی این تسهیلات را بر اساس قانون جهش تولید، به مدیران عامل بانك ابلاغ كرد.

1400/08/18
|
08:13

بنابر اعلام بانك مركزی، 27 بانك عامل باید بر اساس قانون بودجه امسال، 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسكن به متقاضیان مشمول طرح پرداخت كنند.

بر اساس قانون جهش تولید مسكن و تصمیمات گرفته شده در شورای پول و اعتبار، سقف فردی تسهیلات قانون جهش تولید مسكن در تهران 450 میلیون تومان، شهرهای بالای 1 میلیون جمعیت 400 میلیون تومان، مراكز استان 350 میلیون تومان، سایر شهرها 300 میلیون تومان و روستاها 250 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، حدود 900 هزار متقاضی تاكنون در سامانه نهضت ملی مسكن ثبت‌نام كرده اند.

نهضت ملی مسكن یكی از سیاست‌های كلان دولت سیزدهم در حوزه مسكن است كه بر اساس این سیاست، احداث 4 میلیون واحد مسكونی در 4 سال در برنامه این دولت قرار گرفته است.

متقاضیان واقعی مسكن می‌توانند با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه 5 سال سكونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالكیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امكانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسكن، نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن، معلولان جسمی و حركتی با 20 سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسكن (نهضت ملی مسكن) مشاركت داشته باشند.

دسترسی سریع