علی جهانی: ثبت‌ نام وام 7 میلیون تومانی بازنشستگان آغاز شد‌

مدیركل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از ثبت نام بیش از 10هزار بازنشسته برای دریافت وام خبر داد و گفت: 400هزار بازنشسته در شش مرحله تا پایان سال وام دریافت می كنند.

1400/04/27
|
10:27

علی جهانی گفت: چند روزی است كه سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی باز شده است و تاكنون بیش از 10هزار بازنشسته و مستمری بگیر برای دریافت وام ثبت نام كرده‌اند.‌ وی افزود: مشكلاتی مانند بدهی بانكی برخی از بازنشستگان یا همخوانی نداشتن اطلاعات فردی و همچنین ناصحیح بودن شماره تلفنی كه قرار بود برای آنها از سوی بانك پیامك ارسال شود وجود داشت كه به همین دلیل چند روزی ثبت نام‌ها دیرتر از زمان مقرر آغاز شد.

جهانی افزود: پس از ثبت نام و ارائه مدارك به بانك، بانك عامل مكلف شد از یكم تا سوم هر ماه مبلغ 7میلیون تومان وام بازنشستگان را به حساب آنها واریز كند.

مدیركل فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به این كه تا پایان سال، وام در شش مرحله ثبت نام و به متقاضیان پرداخت می‌شود، گفت: اعتبار 2هزار و 600میلیارد تومانی برای تامین وام بازنشستگان اختصاص یافته است و تا پایان سال تعداد 400هزار بازنشسته وام 7میلیون تومانی دریافت خواهند كرد.

جهانی درباره اولویت دریافت كنندگان وام گفت: بازنشستگانی كه تاكنون وام نگرفته‌اند و همچنین آنهایی كه بدهی بانكی نداشته باشند در اولویت دریافت وام هستند.‌ وی به بازنشستگان و مستمری بگیران توصیه كرد حتماً به پیامكی كه از سوی بانك عامل به آنها ارسال می‌شود توجه داشته باشند. این پیام را برای تائید درخواست و صحت اطلاعاتشان همراه داشته باشند تا روال كار انجام شود.

مدیركل فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی با تاكید بر این كه نیاز به مراجعه حضوری بازنشستگان برای ثبت نام وجود ندارد ادامه داد: تمام اطلاعات مستمری بگیران بر اساس پرونده آنها دریافت و اقدامات صورت خواهد گرفت. ثبت نام در كانون‌های بازنشستگی در شهرهای مختلف انجام می‌شود و كانون‌ها این اطلاعات را به بانك عامل ارسال خواهند كرد.

جهانی از افزایش سن دریافت تسهیلات بازنشستگان خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده و موافقت بانك عامل، سن دریافت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی از 70به 77سال افزایش یافت و این شرایط سنی جدید، به صلاحدید بانك بوده و ربطی به سازمان تأمین اجتماعی ندارد.‌

دسترسی سریع