مجری طرح ملی زراعت چوب: اختصاص تسهیلات 300 میلیارد ریالی برای زراعت چوب در كشور

مجری طرح ملی زراعت چوب از اختصاص 300 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه این زراعت در كشور خبر داد.

1400/04/27
|
10:04

به گزارش رادیو اقتصاد مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: این تسهیلات با سود 12 درصد و چهار سال تنفس در بازپرداخت تسهیلات برای مجریان توسعه زراعت چوب در نظر گرفته شده است.

كامران پورمقدم افزود: به ازای توسعه زراعت چوب در هر یك هكتار 150 میلیون ریال تسهیلات به مجریان طرح پرداخت می‌شود.

پورمقدم تصریح كرد: كاشت درخت از نیمه دوم سال انجام می‌شود و در همان زمان متقاضیان برای دریافت تسهیلات مراجعه می‌كنند.

وی با بیان اینكه 900 هزار هكتار عرصه ملی، دولتی و شخصی برای توسعه زراعت چوب شناسایی شده است تصریح كرد: برای توسعه زراعت چوب، نهال رایگان در اختیار متقاضیان و مجریان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری كشور با صنایع مصرف كننده چوب نیز به تفاهم رسیده و با عقد قرارداد با هشت نهالستان در كشور برای تولید نهال و توسعه زراعت چوب اقدام كرده است.

مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: با همراهی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع برخی درختان اصلاح نژاد شدند كه در بازه زمانی 2 تا سه سال به بهره‌برداری می‌رسند

طرح توسعه زراعت چوب، طرحی كاملا اقتصادی است كه موجب افزایش ظرفیت تولید چوب، اشتغالزایی و كاهش قاچاق آن می‌شود.

سودآوری هر هكتار زراعت چوب 900 میلیون ریال در سال است و می‌تواند برای بیش از 10 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد كند.

مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری كشور به منظور بازدید از طرح‌های توسعه زراعت چوب در سمنان به این استان سفر كرده است.

دسترسی سریع