محمدجواد عسكری: بسیج كامیونداران برای انتقال كالاهای اساسی و نهاده های دامی از بنادر

محمدجواد عسكری از بسیج 3 هزار كامیون از سراسر كشور برای حمل نهاده‌های دامی از بنادر خبر داد و گفت: همچنین با هماهنگی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا) 500 واگن ریلی برای حل مشكل توزیع نهاده‌های دامی به كار گرفته می شود.

1400/04/26
|
09:42

نایب ‌رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه در حال حاضر بیش از 4 میلیون تن نهاده دامی در بنادر كشور وجود دارد، اظهار كرد: این نهاده‌ها یا در حال تخلیه هستند یا در كشتی‌ها در لنگرگاه‌های بنادر پهلو گرفته‌اند.

وی ادامه داد: به رغم ورود حجم قابل توجه نهاده دامی به بنادر كشور، مشكلات در تامین نهاده‌های مورد نیاز تولیدكنندگان و آشفتگی در بازار آن‌ها وجود دارد.

عسكری با اشاره به سفر چند روز پیش اعضای كمیسیون كشاورزی مجلس به بندر امام (ره)، گفت: در بازدید از بندر امام خمینی (ره) مشخص شد معضل اصلی مربوط به توزیع و حمل و نقل نهاده‌های دامی است.

وی افزود: برای رفع این معضل استانداری‌های سراسر كشور را پای كار آوردیم تا با رهسپار كردن كامیون‌ها به بنادر توزیع نهاده‌های دامی تسهیل شود.

عسكری از بسیج 3 هزار كامیون از سراسر كشور برای حمل نهاده‌های دامی از بنادر خبر داد و گفت: همچنین با هماهنگی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا) 500 واگن ریلی برای حل مشكل توزیع نهاده‌های دامی به كار گرفته می‌شود.

به گفته وی؛‌ بخشی از مشكلات توزیع نهاده‌های دامی به سامانه بازارگاه (سامانه توزیع خوراك دام و طیور كشور) مربوط می‌شود كه با همكاری وزارت جهادكشاورزی ایرادات آن در حال مرتفع شدن است.

نماینده مردم داراب و زریندشت تصریح كرد: علاوه بر بانك مركزی، خاطیان دیگری نیز در تامین و توزیع نهاده‌های دامی هستند كه لیست آن‌ها را برای ارسال به دستگاه‌های امنیتی آماده كرده‌ایم.

عسكری ابزار امیدواری كرد: با اقدامات صورت گرفته شاهد حل مشكل توزیع نهاده‌های دامی و رفع دغدغه تامین آن‌ها برای مرغداران و دامداران باشیم.

دسترسی سریع