مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: بهره‌ برداری از 16طرح بزرگ بندری در دو روز آینده

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از بهره‌برداری از 16 پروژه بندری و دریایی به ارزش 680 میلیارد تومان طی روز 24 تیر 1400 خبر داد.

1400/04/22
|
13:04

به رادیو اقتصاد محمد راستاد اظهار كرد: 6 هزار و 876 میلیارد ریال به علاوه 87.9 میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و منابع بانكی و همچنین سرمایه گذاری بیش از 382 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی مجموع سرمایه گذاری در 16 پروژه آماده بهره برداری سازمان بنادر است.

وی با اعلام این‌‌كه رئیس‌جمهور 24 تیر فرمان بهره‌برداری از این پروژه‌ها را صادر می‌كند، افزود: از این 16 پروژه متنوع و گسترده، 2 پروژه توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی، در بنادر انجام شده و سایر پروژه ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی عملیاتی شده است؛ این پروژه ها در حوزه زیرساختی، ابنیه، حوزه شناورهای مورد نیاز، تجهیزات بندری، ایمنی دریانوردی، امنیت بنادر، تسهیل حمل و نقل دریایی و ساختمان های مرجع دریایی است.

وی با تأكید بر اینكه افتتاح پروژه های آماده بهره برداری سازمان بنادر و دریانوردی گامی به جلو در راستای توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری كشور است، تصریح كرد: با افتتاح پروژه های مربوطه بیش از پیش توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری مدنظر قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه 16 پروژه مذكور در استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و مازندران قرار دارند، گفت: فرآیندی كه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص تعریف شده این است كه پروژه های بزرگ به صورت مرحله ای به بهره برداری برسند، علاوه بر این پروژه های دیگری هستند كه نیازمند تجهیزات تكمیلی خواهند بود.

دسترسی سریع