مهدی حاجی وند: شاخص بورس روند مثبت به خود گرفت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز 17 اسفند شاخص بورس روند مثبت به خود گرفت و شرایط فروش را برای سهامداران بیشتر کرد.

1399/12/17
|
14:24

به گزارش رادیو اقتصاد مهدی حاجی وند در گفتگو با برنامه روی خط بازار افزود: شاخص در اوایل صبح 2000 هزار واحد رشد داشت و در ارتفاع ا یملیون و 170 هزار واحدی قرار گرفت.

وی اظهارداشت: شرکت های ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ایران بیشترین اثر منفی را بر این بازار گذاشتند و شرکت های فولاد مبارکه اصفهانُ پالایشگاه نفت بندرعباس و فولاد مبارکه خوزستان جمله نماد هایی هستند که تا به این لحظه با رشد خود تلاش کردند مانع افت بیشتر شاخص بورس شوند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص های اصلی بازار نیز روند متعادلی را در پیش گرفته است.

حاجی وند بیان داشت: حجم و ارزش معاملات نشان می دهد تا این ساعت 3 میلیارد و 539 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 3 میلیارد و 539 میلیون سهم و حق تقدم در 605 هزار نوبت بوسیله معامله جابجا شده است.

وی افزود: شاخص کل هم وزن 166 واحد، قیمت هم وزن 108 واحد، آزاد شناور 900 واحد و شاخص بازار اول 549 واحد و بازار دوم 2634 واحد افزایش را از آن خود کردند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: شاخص فرابورس نیز امروز تا بدین لحظه افت 3 واحدی را تجربه و در ارتفاع 16901 واحدی قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: شرکت های هلدینگ صنایع معدنی خاور میانه، بیمه پاسارگد و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این بازار گذاشته و شرکت های پتروشیمی زاگری، پالایشگاه نفت لاوان گروه توسعه ملی آیندگان نیز تا این ساعت بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس داشته اند.

وی در ادامه یادآورشد: بطورکلی در این بازار نیز تا کنون 700 میلیون ورقه به ارزش 2985 میلیارد تومان در 186 هزار نوبت از وی معامله گران جابجا شده است.

دسترسی سریع