عباس قبادی: مردم با مدیریت خرید خود از التهاب بازار کم کنند

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: کالاهای مورد نیاز مردم به قدر کافی در کشور وجود دارد، مردم خریدشان را مدیریت کنند.

1399/12/16
|
10:24

به گزارش رادیو اقتصاد عباس قبادی افزود: امسال با هماهنگی استانداران و شهرداری ها قرار شد که غرفه هایی را در اختیار باغداران و تشکل هایی که می توانند میوه را به صورت مستقیم عرضه کنند، قرار دهیم.

او ادامه داد: بعد از آغاز سال جدید، به مشمولین دریافت غرفه ها، به صورت رایگان غرفه ارائه خواهیم کرد تا با ارائه مستقیم محصولات باغی، در بحث تعدیل قیمت، تاثیر به سزایی شاهد خواهیم بود.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: قطعاً از فردا، شاهد گسترش بر عرضه میوه از محل دپوها تا عرضه و توزیع به شبکه های فروش از سوی سازمان های حمایت و سازمان صنعت و تجارت استان ها تعزیرات حکومتی و بازرسین اصناف خواهیم بود و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، در محل تشکیل پرونده صورت می پذیرد و برخوردهای لازم انجام می گردد.

عباس قبادی تصریح کرد: بخش خصوصی هم مقادیر قابل توجهی سیب و پرتقال در سردخانه ها و مراکز مختلفی ذخیره کرده و منتظر هستند در شرایط مناسب و پایانی سال اقدام به عرضه نمایند بدون شک با تزریق این مقدار از میوه می تواند در بازار، تعدیل قیمت ایجاد نماید.

او افزود: فردا آخرین هماهنگی های مرکز میوه و تره بار شهرداری ها در بحث توزیع میوه، در وزارتخانه انجام خواهیم داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: با عرضه گسترده کالا می توان جلوی بسیاری از گرانفروشی ها را گرفت، گرانی واقعاً وجود دارد و به عنوان معضل بزرگ پیش روی ماست که در این رابطه وظیفه ستاد تنظیم بازار ایجاد هماهنگی میان دستگاه هاست تا حد امکان کالاهای مورد نیاز بازار از داخل تامین گردد، به عنوان مثال واردات میوه های گرمسیری امسال انجام نشد ضمناً در بحث صادرات میوه هم از سوی ستاد تنظیم بازار، مانعی ایجاد نشد و صادرات پرتقال و سیب به قدر کافی انجام گرفت.

عباس قبادی افزود: در حال حاضر کالا و اقلام مصرفی مردم به قدر کافی در کشور وجود دارد اما باز هم بهتر است مردم با مدیریت صحیح خریدشان از التهاب بازار کم کنند.

دسترسی سریع