رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: گوشت های وارداتی با ارز نیمایی بسیار گران تمام می شود

علی اصغر ملکی گفت: واردات گوشت نسبت به سال گذشته بسیار محدود شده و مهمترین دلیل آن گران بودن ارز نیمایی و تاثیر آن بر نرخ گوشت است.

1399/12/04
|
13:34

به گزارش رادیو اقتصاد علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با برنامه روی خط بازار گفت: در حال حاضر کمبود عرضه دام در بازار دلیل اصلی گرانی گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عید به قیمت گرانتری بفروشند.

وی بالا بودن قیمت نهاده را هم دلیل دیگر این گرانی اعلام کرد و گفت: دامدار می گوید دام خود را با نهاده گران پرورش داده و جو را کیلویی 6 هزار تومان خریده و برایش نمی صرفد که با قیمت پایین دام بفروشد بنابراین در انتظارند که با افزایش قیمت در ایام عید بفروشند و سود کنند.

وی افزود: دامداران می گویند که هر 100 راس دام سبک روزانه 500 هزار تومان نهاده مصرف می کند.

به گفته ملکی، مغازه داران گوشت گوسفندی شقه و بدون دمبه را به قیمت 120 هزار تومان خریداری می کنند و با حاشیه سود 12 درصدی باید به قیمت 135 هزار تومان به مشتری بفروشند.

گوشت گاوی را هم به قیمت گوشت گوسفندی باید به مشتری بفروشند.

وی در عین حال تاکید کرد که برای گوشت قیمت گذاری انجام نمی شود و عرضه و تقاضا قیمت بازار را تعیین می کند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: اکنون مشکل تامین دام وجود ندارد و دامداران می خواهند قرارداد فروش خود را با قیمت پس از 20 اسفند منعقد کنند.

وی با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسات، قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در شب عید 120 هزار تومان و هر کیلو گوشت گاوی را 100 هزار تومان پیش بینی کرد.

پیگیری پیامک مخاطب رادیو اقتصاد به شماره تماس 68**0917538
دسترسی سریع