صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

تولید کننده خودکار در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد گفت: در حال حاضر جوهر مورد نیاز واحدهای خودکارسازی داخلی وارد می شود چون فناوری تولید این ماده هنوز در ایران وجود ندارد.

به گزارش صدا و سیما؛ سید وحید شجاعی نیا افزود: محصول خود کار شاید از نگاه مردم یک کالای ساده‌ای به نظر برسد، ولی از حیث تکنولوژی ساخت دارای پیچیدگی‌های خاصی است.

وی در ادامه «نوک خودکار» را از جمله حساس‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های ساخت این محصول دانست و اظهار داشت: ماشین آلات تولید نوک خودکار از تکنولوژی بسیار بسیار بالایی برخوردار ند، چون در مقیاس‌های میلی متری و ظریف کار می‌کنند.

مدیر عامل شرکت صنعتی قلم خودکار صفا با اشاره به این جمله که «جوهر خودکار» نیز از فناوری و تکنولوژی خاصی برخوردار است، گفت: جوهر خودکار به دو دسته اصلی نسل قدیم و نسل جدید تقسیم می‌شود.

وی با بیان اینکه نسل قدیم جوهر خودکار بر پایه روغنی و نسل جدید بر پایه آب استوار است، افزود: جوهرهای پایه روغنی سفت تر، غلظت بیشتر و ویسکوزیته بالاتر و در برابر جوهر خودکارهای نسل جدید رقیق تر، ویسکوزیته پائین‌تر و در نتیجه روان‌تر می‌نویسند.

شجاعی نیا در مصاحبه با رادیو اقتصاد با عنوان این نکته که طول نوشتار جوهرهای نسل قدیم بیشتر از جوهرهای نسل جدید بوده است، اظهارداشت: در حال حاضر جوهر مورد نیاز واحدهای خودکارسازی کشور از طریق واردات تامین می‌شود، چون فناوری تولید این ماده هنوز در ایران وجود ندارد.

کارخانه‌های مدادسازی با 25 درصد ظرفیت کار می‌کنند

تولید کننده نوشت افزار در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد گفت: کیفیت تولید مداد ایرانی یکی از بهترین کیفیت‌های مداد در دنیاست.

عباس عباس خان تویسرکانی» با بیان اینکه کیفیت تولید مداد ایرانی در دنیا مثال زدنی است بر ضرورت حمایت جدی از تولیدکنندگان این بخش در کشور تاکید کرد.

وی همچنین با بیان اینکه تولید داخلی حمایت همه جانبه دولتمردان را می‌طلبد، اظهار داشت: تولیدگران این مرز و بوم امروز با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی به بحث نفت و تولید داخلی نیز اشاره کرد و گفت: هر وقت نفت در ایران روی ریل گرانی قرار گرفته چرخ تمامی کارخانه‌های تولیدی کشور از حرکت باز ایستاده است.

تویسرکانی در ادامه واردات بی رویه را آفت جدی تولید کشور به ویژه صنعت نوشت افزار دانست و افزود: تولید داخلی امروز بدون توجه جدی دولت راه بجای نخواهد برد.

وی اظهارداشت: تولید عامل اصلی ایجاد استحکام در اقتصاد و همین طور شاخص و معیار اصلی پیشرفت در یک کشور است.

این تولید کننده حوزه نوشت افزار یادآورشد: تولید داخلی همواره بعنوان شاخص پیشرفت، ملاکی برای اندازه گیری سرعت، شتاب و میزان پیشرفت در مملکت به شمار می‌رود.

«سید نقی غضنفری» نائب رئیس اتحادیه نوشت افزار نیز در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد از وجود هفت کارخانه مدادسازی در ایران خبرداد و گفت: این کارخانه‌ها با 25 درصد ظرفیت می‌توانند سالانه دومیلیون تا دو میلیون 400 هزار مداد تولید کنند.

وی افزود: هم اکنون کارخانه‌های مدادسازی کشور با 25 درصد ظرفیت در حال کار هستند درحالیکه بیش از 65 درصد ظرفیت کارخانجات خالی است.

نائب رئیس اتحادیه نوشت افزار اظهارداشت: کارخانه‌های مدادسازی امروز با سختی فراوان به تولید اشتغال دارند واز هر گونه حمایتی اعم از بانکی، فروش و ... محروم هستند.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای مدادسازی کشور با مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش دست به گریبان هستند، گفت: سیستم بانکی امروز باید به گرمی دست تولیدکنندگان را بفشارد و از این بخش حمایت منطقی داشته باشد.

غضنفری در ادامه با اشاره به جمله که تسهیلات بانکی با بهره 30 درصد قامت تولیدکنندگان داخلی را خم کرده است، افزود: چرخ تولید با بهره سنگین بانکی نخواهد چرخید بلکه تولیدکنندگان روز به روز ضعیف و ضعیف‌تر می‌شوند.

وی اظهارداشت: علاوه بر نرخ بالای تسهیلات بانکی مواردی همچون قوانین دست و پاگیر، بروکراسی کاذب اداری، مالیات بر ارزش افزوده، قانون کار، تامین اجتماعی ... نفس تولید مملکت را به شماره انداخته و تولیدکنندگان را به ورطه نابودی کشانده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تولید مداد در ایران حال و روز خوشی ندارد و تولیدکنندگان در شرایط خیلی بدی بسر می‌برند بر لزوم حمایت اصولی دولت از این بخش تاکید کرد.

نائب رئیس اتحادیه نوشت افزار با عنوان این نکته که واحدهای مدادسازی کشور عمری به درازای 40 تا 50 سال دارند، یادآورشد: نوسازی، انتقال فناوری و تکنولوژی به این کارخانجات حمایت بی شائبه دولتمردان را می‌طلبد.

مرتبط با این خبر

  • چالش ارزان سازی و بومی سازی تولید آبگرمکن و پنل های خورشیدی

  • فعالیت های مجموعه صنعتی فولاد مبارکه در حوزه مسئولیت های اجتماعی

  • مشکلات کسب و کارهای نو در بستر اینترنت

  • انواع مصادیق کلاهبرداری اینترنتی در دنیای امروز

  • تاثیر تغییرات اقلیمی بر خشکسالی

  • قیمت میوه شب یلدا اعلام شد

  • انرژی بری بالا مشکل بزرگ صنعت سیمان

  • تولید درب های اتوماتیک و قطعات وابسته

  • چگونگی شناسایی نقاط قوت و ضعف شخصیتی

  • مشتری مداری و روش های نهادینه کردن آن