صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه‌اندازی ابزارفروش تعهدی سهام تا پایان امسال در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش صمت: شاپور محمدی افزود: تمامی تلاش‌ها در بازار سرمایه معطوف به معرفی ابزارهای مالی که به‌نقد شوندگی این بازار کمک کند.

وی همچنین اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش تمامی ارکان بازار سرمایه ابزارهای مختلفی همانند اختیار خرید، اختیار فروش و قرارداد آتی سبد سهام در بازار معرفی‌شده است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ابزارفروش تعهدی سهام نیز تا پایان سال راه‌اندازی و به جمع ابزارهای بازار سرمایه اضافه خواهد شد.

وی در ادامه افزود: به‌طورکلی دو سال و نیم پیش نمادهای که در بازار سرمایه بسته باقی‌مانده بودند نزدیک به 70 نماد بود.

محمدی اظهار کرد: خوشبختانه با اصلاحاتی که انجام شد تعداد نماد‌های بسته از 70 نماد به 10 تا 15 نماد کاهش یافت.

وی گفت: نقدینگی از این حیث که نمادها بسته باقی نمانند و معاملات روی نمادها انجام شود خوشبختانه اکنون در وضعیت مطلوبی است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ابزارهای اختیار خریدوفروش به علاقه‌مندان فرصت‌های سرمایه‌گذاری با سود به نسبت قابل‌توجه کمک می‌کند در این بازار اختیار خریدوفروش معامله کنند.

وی اظهار کرد: این دو ابزار اجازه می‌دهد که افراد بتوانند خود را ازنظر ریسک پوشش دهند بنابراین از این حیث اگر نگاه شود جذابیت بازار با این ابزارها افزایش‌یافته است.

محمدی گفت: خوشبختانه اکنون تعداد کسانی که اختیار خریدوفروش معامله می‌کنند نسبت به زمان راه‌اندازی این ابزارها خیلی بیشتر شده است.

وی افزود: ابزار قرارداد آتی سبد سهام نیز سال گذشته معرفی شد و هم‌اکنون در حال جذب کردن مخاطب است و بدون شک موردتوجه فعالان بازار قرار می‌گیرد چون همیشه مورد مطالبه بازار بوده است.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: به‌طورکلی در طول سه سال گذشته 50 شرکت در بازار پایه فرابورس ایران درج یا در بورس تهران و فرا بورس در تابلوهای اصلی پذیرش شدند که در تنوع بخشی بیشتر بازار بسیار نقش آفرین بودند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از 600 شرکت در دو بازار بورس و فرا بورس حضور دارند بنابراین کسانی که با سلایق مختلف سرمایه‌گذاری می‌خواهند در این بازارها سرمایه‌گذاری انجام دهند می‌توانند فرصت‌های خود را پیدا کنند.

محمدی در ادامه یادآور شد تمامی این تلاش‌ها کمک کرده سرجمع حجم معاملات در بورس و فراوبورس از متوسط روزی 500 تا 600 میلیارد تومان سه سال پیش اکنون به مرز دو هزار و 500 میلیارد تومان برسد.

مرتبط با این خبر

  • مواد اولیه مشکل بزرگ صنعت پوشاک

  • اقتصاد کشور را نباید به نفت گره زد

  • نقش صنایع دستی در توسعه روستاها

  • نمایشگاه ساخت داخل محلی برای عرضه نیازها

  • رونق تولید ملی و تامین اجتماعی با حمایت از کارگران

  • نگاهی به وظایف سازمان تامین اجتماعی

  • دانستنی هایی در مورد تراز تجاری

  • کاهش نرخ طلا با مدیریت بانک مرکزی

  • مالیات بر ارزش افزوده درست اجرا نمی شود

  • توقیف نفتکش ایران مبنای اقتصادی ندارد