صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد: هم اکنون 20 درصد از مجموع اشتغال کشور را این نهاد تامین ‌می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت اله عبدالملکی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: این نهاد علاوه بر توانمندسازی مددجویان زیرپوشش توانسته در تولید ملی نیز سهیم باشد.

وی همچنین مهم‌ترین برنامه کمیته امداد برای ریشه کنی فقر را توانمندسازی اقشار محروم در جامعه عنوان کرد و گفت: مددجویان با توانمندسازی می‌توانند علاوه بر گذران زندگی نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اعلام این خبر که 10 درصد از دام کشور در قالب طرح‌های اشتغال این نهاد تولید می‌شود، افزود: بخش زیادی از مجریان این طرح‌ها خودکفا و دیگر مددجو نیستند.

وی گفت: مجریان طرح‌های اشتغال سه تا پنج سال از سوی کمیته امداد همراهی می‌شوند تا مشکلات فضای کسب و کار کشور به آنان صدمه وارد نکند.

عبدالملکی با تاکید بر اینکه در صورت همراهی دولت دام بیشتری از سوی کمیته امداد تولید خواهد شد، افزود: خانواده‌های زیرپوشش این نهاد با تامین اعتبار و ارائه تسهیلات بانکی می‌توانند به نحو احسن در حوزه گوشت نقش آفرینی کنند.

وی گفت: هم اکنون درآمد طرح‌های اشتغال کمیته امداد بیش از مستمری مورد پرداخت این نهاد به حساب خانواده‌های زیر پوشش است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: امسال پنج هزار و 500 میلیارد تومان درآمد از طریق طرح‌های اشتغال ایجاد و به طور مستقیم وارد زندگی خانواده‌های زیرپوشش این نهاد شده است.

وی گفت: در سه سال گذشته در مجموع 12 هزار و 200 میلیارد تومان درآمد از طریق طرح‌های اشتغال این نهاد در کشور ایجاد شده است.

عبدالملکی افزود: کمیته امداد برای ایجاد این میزان درآمد طی بازه زمانی مزبور کمتر از پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است.

وی با اعلام این خبر که از امسال اجرای طرح نظام راهبری شغلی در کشور آغاز شده است، گفت: طبق طرح مدنظر کارآفرینان حرفه‌ای کشور دعوت می‌شوند تا با توسعه زنجیره ارزش خود برای خانواده‌های محروم اشتغالزایی کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ضمن تاکید بر اینکه تنها راهکار برون رفت از مسئله بیکاری در کشور بهره گیری از ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای است، افزود: به طور کلی 200 طرح با همکاری کارآفرینان حرفه‌ای طی سال جاری و همین طور پنج هزار طرح دیگر طی سال آینده اجرا تا 70 هزار فرصت شغلی در جامعه محقق شود.

مرتبط با این خبر

  • تولید داخلی با چالش های جدی مواجه است

  • بررسی ظرفیت های فرهنگی و هنری روستای کلپورگان شهرستان سراوان

  • چالش عرضه و پخش محصول در صنعت تخم مرغ و تخم ماکیان

  • روستاهای شمال سیستان و بلوچستان

  • آئین های نوروزی و ارتباط آن با سرچشمه های آفرینش و تجدید حیات در نگاه ادیان و اساطیر

  • چالش های بازار فروش زالو

  • هم افزایی لازمه تسریع در رفع مشکلات جامعه

  • استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار

  • تجمل گرایی در "نقل و نقل"

  • روش های مذاکره در کسب و کار