صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یک کارشناس مسائل اقتصادی و مدیریتی گفت: مدیریت جهادی لازمه یک نظام انقلابی است.

حسین کنعانی مقدم در برنامه « رهیافت » رادیو اقتصاد ضمن تاکید بر حرکت به سمت مدیریت جهادی در جامعه افزود: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان و فرمایش های خود به مسئله مدیریت جهادی و در پیشـی گرفتن این الگوی مدیریتی مطلوب از سوی مسئولان نظام تاکید و مدیریت جهادی را بـه عنوان راهکاری برای رفع مسائل جامعه مطرح فرمودند.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهارداشت: این بیانیه سه مقدمه دارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی و مدیریتی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه مدنظر تحلیلی منصفانه، عادلانه ،آگاهانه و واقع بینانه از آنچه که در گذشته اتفاق افتاده یعنی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ارائه دادند چون اگر ملتی به گذشته نگاه عبرت انگیز نداشته باشد بدون شک نمی تواند حال و آینده خود را بسازد.

وی افزود: معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب تحلیلی حکیمانه ، عادلانه و منصفانه از وضعیت سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی، اقتصادی و بین المللی فعلی و شرایط مختلفی که در طول 40 سال بر مملکت و ملت گذشته ارائه فرمودند.

کنعانی مقدم تصریح کرد: رهبر انقلاب در این بیانیه یک آینده پژوهشی علمی ارائه دادند از اینکه در آینده کشور در چه شرایطی خواهد بود و با یک امید بسیار خوب آینده درخشان و زیبنده یک ملت انقلابی را ترسیم کرده اند.

وی گفت: بطور کلی در بیانیه گام دوم انقلاب کلید واژه های مختلفی وجود دارد که جوانان، نظام انقلابی و غیره از جمله این موارد است.

این کارشناس اقتصادی و مدیریتی افزود: خطاب مقام معظم رهبری در این بیانیه بیشتر به جوانان است.

وی اظهارداشت: معظم له جوانان را پیشران، پیشتاز، پیشگام و پیشرو در همه زمینه ها می داند.

کنعانی مقدم همچنین نظام انقلابی را از دیگر کلید واژه های این بیانیه عنوان کرد و گفت: نظام های مختلفی در سطح دنیا همچون ریاستی، پارلمانی، حزبی، ولایی و غیره وجود دارد.

وی افزود: مدیریت جهادی لازمه یک نظام انقلابی است بنابراین ضرورت ایجاب می کند همه به این سمت و سو حرکت کنند.

این کارشناس مسائل اقتصادی و مدیریتی اظهارداشت: وقتی در دوران دفاع مقدس تصمیمی با توجه به محدودیت ها، ریسک ها و مشکلات از سوی فرماندهان گرفته می شد برای عملیاتی شدن این تصمیمات فرماندهان به همراه صف نخستین کسانی بودند که به خط می زدند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: این گونه نبود که فرماندهان در ستاد بنشینند و بگویند که «بروید» بلکه می گفتند «بیاید » .

کنعانی مقدم افزود: متاسفانه در جنگ اقتصادی فعلی وقتی یک دستور العمل و فرمانی صادرمی شود همه شاهد این هستند که اول دلالان، واسطه ها و رانت خواران به خط می زنند در حالیکه در دوران دفاع مقدس که مدیریت، مدیریت جهادی بود همه برای حفظ ارزش ها، دفاع از سرزمین، شهادت طلبی، ایثارگری، عشق، وفاداری، موهبت و دوستی وارد صحنه می شدند.

وی اظهارداشت: این فاصله گرفتن صف و ستاد در جنگ اقتصادی بطور کامل برای تمامی آحاد جامعه ملموس و مشهود است.

این کارشناس مسائل اقتصادی و مدیریتی یادآورشد: توقع اینکه وقتی تصمیمی در بحث مسائل اقتصادی گرفته می شود خود مسئولانی که این فرامین را صادر می کنند طبق قاعده باید نخستین کسانی باشند که دستورات مورد نظر را عملی تا مردم هم به تبعه آنان حرکت و در صحنه جنگ اقتصادی با دشمن مقابله کنند.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حسن سعید کلاهی، مطهره محرابی و حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این خبر

  • تولید داخلی با چالش های جدی مواجه است

  • بررسی ظرفیت های فرهنگی و هنری روستای کلپورگان شهرستان سراوان

  • چالش عرضه و پخش محصول در صنعت تخم مرغ و تخم ماکیان

  • روستاهای شمال سیستان و بلوچستان

  • آئین های نوروزی و ارتباط آن با سرچشمه های آفرینش و تجدید حیات در نگاه ادیان و اساطیر

  • چالش های بازار فروش زالو

  • هم افزایی لازمه تسریع در رفع مشکلات جامعه

  • استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار

  • تجمل گرایی در "نقل و نقل"

  • روش های مذاکره در کسب و کار