صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: استفاده از کارت سوخت مزایای متعددی دارد که توزیع عادلانه، کاهش قاچاق، مدیریت بهینه مصرف و غیره از جمله این موارد است.

رضا پدیدار در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد با تاکید بر لزوم احیای سامانه هوشمند سوخت والزام به استفاده از کارت سوخت افزود: این مسئله باعث جلوگیری از هدررفت سرمایه ملی و مصرف بی رویه بنزین می شود.

وی همچنین اظهارداشت: کارت هوشمند سوخت برای مصرف کنندگان می تواند تصویر روشنی از مصرف واقعی ارائه دهد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران راه اندازی مجدد کارت سوخت را یک ضرورت ملی دانست و گفت: دولت سالانه برای مصرف بنزین در کشور یارانه سنگینی پرداخت می کند بنابراین ضرورت دارد مصرف این ماده حیاتی به بهترین وجه ممکن مدیریت شود.

وی ضمن تاکید بر جلوگیری از افزایش قاچاق سوخت در کشور ناشی از رشد نرخ ارز و شکاف بین قیمت سوخت در داخل مرزها با خارج به رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر دولت به سوخت یارانه اختصاص می دهد و قاچاق در این شرایط به معنای کسب سودهای میلیاردی از جیب هشتاد میلیون ایرانی است.

پدیدار بیان داشت: بنزین به عنوان یک سوخت استراتژیک در کشور محسوب می شود بنابراین برخورد هیجانی، التهابی و سیاسی با این مسئله به هیچ وجه عقلایی نیست.

وی همچنین گفت: نفت و انرژی ساختار اصلی تولید، صنعت و اقتصاد کشور را تشکیل می دهد و همینطور از منظر درآمد ملی نیز بسیار واجد اهمیت است.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران افزود: طی شش ماهه اول امسال 57 درصد درآمد ملی کشور مربوط به فروش نفت خام بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: نفت و انرژی دراقتصاد کشور بسیار حیاتی و تعیین کننده است از اینرو می طلبد همگان قدرت این نعمت الهی را به خوبی بدانند.

برنامه «چالش» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی « سید وحید موسوی، الهام مصطفوی و حمیده سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان کارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف کسب و کار، کشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این خبر

  • 30 درصد صادرات ایران از بوشهرانجام می شود

  • خودروی کارکرده وارد کشور شود

  • رشد 350 میلیاردی حجم معاملات دربورس

  • رشد 350 میلیاردی حجم معاملات دربورس

  • وجود 3500 شرکت دانش بنیان مجوزدار در کشور

  • خودروی کارکرده وارد کشور شود

  • پیشرفت علمی ایران مثال زدنی است

  • 30 درصد صادرات ایران از بوشهرانجام می شود

  • بهره گیری ازتکنولوژی و فن آوری روز دینا صنعت چینی و بلور ایران

  • نگاهی به دستاوردهای انقلاب در روستای شیخ زیدان