صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون اول رئیس جمهور گفت: صنایع بزرگ مانند فولاد، پتروشیمی، مس و غیره در شرایط تحریم باید خط اصلی و مقدم تولید و صادرات در کشور باشند.

اسحاق جهانگیری در برنامه «فولاد ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: بر اساس اظهارات مقامات آمریکایی خزانه داری این کشور به اتاق جنگ اقتصادی علیه اقتصاد ایران تبدیل شده است.

وی همچنین اظهارداشت: جمهوری اسلامی برای مقابله صریح با محدودیت ها و تحریم های آمریکا باید در تمامی جبهه های اقتصادی مواضع قاطع و برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور به صفر رساندن صادرات نفت خام و جلوگیری از صادرات کالاهای مهم صنعتی کشور را از جمله سیاست های راهبردی آمریکا برشمرد و گفت: مقامات ایرانی در برابر مواضع و ادعای طرف مقابل برنامه ریزی های مناسبی انجام داده اند.

وی در ادامه افزود: صادرات غیر نفتی ایران در شرایط حاضر بین 45 تا 50 میلیارد دلاردر سال است که 80 درصد این میزان صادرات مربوط به شرکت های بزرگ و 20 درصد به صنایع خرد و کوچک ربط پیدا می کند.

جهانگیری تصریح کرد: صنایع بزرگ با توجه به این موارد و مسائل باید خط اصلی و مقدم تولید و صادرات در کشور باشند.

وی اضافه کرد: مدیران صنعتی در مقاطع مختلف شایستگی های مثال زدنی از خود نشان داده اند که بدون شک در این برهه از زمان فراتر از دوران های گذشته پای کار خواهند بود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: شایستگی در بخش فولاد، پتروشیمی و دیگر صنایع بزرگ امروز در اینکه برای مقابله با محدودیت ها و تحریم های آمریکا باید میزان تولید و صادرات نسبت به سنوات گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه مسئولان کشور باید در مقابل آمریکا راهبرد و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند، افزود: تمامی آحاد مردم به خوبی واقفند که شرایط جدید و دشواری پیش روی اقتصاد مملکت قرار دارد و باید با تمام قوا در برابر این جنگ اقتصادی ایستاد.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اصفهان در تمامی بخش های کشور همواره پیشتاز بوده است، اظهارداشت: هیچ تحول سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در ایران سابقه ندارد که اصفهان در این تحولات نقش ایفا نکرده باشد و هیچ پیشرفت مهم اقتصادی و صنعتی در مملکت وجود ندارد که این استان کانون اصلی توسعه و پیشرفت نبوده باشد.

وی در ادامه یادآورشد: اصفهان پس از تهران بزرگترین و مهمترین استان صنعتی کشور است.

برنامه «فولاد ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته ساعت 16 به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی «فرزانه صادقیان» بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این خبر

  • کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه

  • رنجش سهامداران با اختلال در سامانه معاملاتی

  • کاهش قیمت کالاها در هفته های آینده

  • نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد برگزار می‌شود

  • چشم انداز دردناک اقتصاد ایران در بودجه 98

  • پسیل مرکبات ناقل عامل بیماری گرینینگ

  • ثبت نام یک میلیون و 100 نفر برای کارت سوخت

  • سامانه کارا برای اشتغال فراگیر باز، روستایی بسته!

  • مناظره موافقان و مخالفان تاسیس باغ کتاب

  • استقلال بانک مرکزی و وتقویت ارزش پول ملی