صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش در جهت استفاده از توان داخل یکی از مهمترین فعالیت های فولاد مبارکه طی این سال ها بوده که باید سر مشقی برای سایر صنایع در کشور باشد.

محمد شریعتمداری در برنامه «فولاد ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: فولاد مبارکه از سنگ تا رنگ مشهور است و به عبارتی تمامی زنجیره تولید از ابتدا تا پایان را در قبضه خود دارد.

وی همچنین اظهارداشت: این شرکت روابطی با صنایع دیگر برقرار کرده تا بتواند ارزش افزوده خود را کامل و به اقتصاد ملی ایران خدمت فوق العاده ای ارائه دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر چهار هزار شرکت بالا و پائین دستی درکنار فولاد مبارکه مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: جدا از این دو هزار و 800 واحد صنعتی بزرگ و کوچک تجهیزات صنعتی و مهندسی این کارخانه را پشتیبانی، عمق ساخت داخل را در کشور توسعه و در عین حال تکنولوژی روز دنیا را در عرصه فعالیت های صنعتی بومی سازی می کنند.

شریعتمداری تصریح کرد: فولاد مبارکه برای پیشبرد اهداف خود استفاده از توان حداکثری تولیدداخل را در دستور کار خود قرار داده که اقدامی بسیار قابل توجه و ارزشمندی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به پیش بینی تولید 55 میلیون تن فولاد برای افق 1404 در کشور گفت: برای دستیابی به چنین ظرفیتی فولاد مبارکه 25 میلیون تن سهم برای خود قائل و خوشبختانه در این زمینه سرمایه گذاری های گسترده ای در بالا و پائین دست انجام داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر سرانه مصرف فولاد در کشور 230 کیلوگرم بوده که باید به 400 کیلوگرم برسد.

وی با اشاره به اینکه صادرات فولاد تا سال 1404 باید به 15 میلیون تن افزایش یابد، اظهارداشت: هم اکنون 9 میلیون تن از ظرفیت زنجیره فولاد کشور به بازارهای جهانی صادر می شود.

شریعتمداری ظرفیت تولید فولاد خام در سال 1392 را 23 میلیون تن اعلام کرد و گفت: این ظرفیت با توجه به تلاش ها و اقدامات صورت گرفته طی چند ساله اخیر به 34 میلیون تن افزایش یافته است.

وی در ادامه افزود: برای دستیابی به 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 به سرمایه گذاری هشت میلیارد یورویی در این حوزه نیاز است.

برنامه «فولاد ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته ساعت 16 به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی «فرزانه صادقیان» بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این خبر

  • پلاستیک و راه‌ های کاهش مصرف آن در زندگی

  • بررسی انبارمانی مرکبات

  • کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه

  • رنجش سهامداران با اختلال در سامانه معاملاتی

  • کاهش قیمت کالاها در هفته های آینده

  • نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد برگزار می‌شود

  • چشم انداز دردناک اقتصاد ایران در بودجه 98

  • پسیل مرکبات ناقل عامل بیماری گرینینگ

  • ثبت نام یک میلیون و 100 نفر برای کارت سوخت

  • سامانه کارا برای اشتغال فراگیر باز، روستایی بسته!