پژوهش های کاربردی ضامن پیشرفت واقعی کشور

شناسه : 32604764
بازگشت

«جلال بختیاری» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: بهترین سرمایه گذاری در هرکشوری سرمایه گذاری در آموزش و پژوهش است.

وی همچنین هفته پژوهش و فناوری را فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف امر پژوهش وفناوری در کشور دانست و اظهارداشت: تقویت و توسعه پژوهش و فناوری ضامن پیشرفت واقعی کشور و ایجاد ثروت، رفاه و امنیت برای مردم است.

بختیاری گفت: ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری همه ساله برنامه های متعددی با همکاری سازمان ها، نهادها، دانشگاه ها و موسسات مرتبط با پژوهش و فناوری برگزار می نماید تا تمامی ذی نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده، برنامه ریزی و اقدامات بهتر و مهمتری در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری دانش آموزی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در کشور خبرداد و افزود: در این جشنواره از 21 گروه دانش آموزی که مشتمل بر هفت گروه در مقطع ابتدایی، هفت گروه در مقطع متوسطه اول و هفت گروه در مقطع متوسطه دوم بود، تجلیل به عمل آمد.

دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و دبیر مراسم استانی هفته پژوهش و فناوری کشور یادآورشد: از دیگر برنامه های این هفته می توان به تجلیل از پژوهشگران برتر، فناوران برتر، ایده های برتر (شتاب ملی) و همچنین استانداران و دانشگاه های برتر، برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها به جهت معرفی دستاوردهای پژوهشی و فناوری، برنامه فن بازار و غیره را نام برد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.