پژوهش های کاربردی ضامن پیشرفت واقعی کشور

شناسه : 32604764
بازگشت

«جلال بختیاری» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: بهترین سرمایه گذاری در هرکشوری سرمایه گذاری در آموزش و پژوهش است.

وی همچنین هفته پژوهش و فناوری را فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف امر پژوهش وفناوری در کشور دانست و اظهارداشت: تقویت و توسعه پژوهش و فناوری ضامن پیشرفت واقعی کشور و ایجاد ثروت، رفاه و امنیت برای مردم است.

بختیاری گفت: ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری همه ساله برنامه های متعددی با همکاری سازمان ها، نهادها، دانشگاه ها و موسسات مرتبط با پژوهش و فناوری برگزار می نماید تا تمامی ذی نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده، برنامه ریزی و اقدامات بهتر و مهمتری در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری دانش آموزی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در کشور خبرداد و افزود: در این جشنواره از 21 گروه دانش آموزی که مشتمل بر هفت گروه در مقطع ابتدایی، هفت گروه در مقطع متوسطه اول و هفت گروه در مقطع متوسطه دوم بود، تجلیل به عمل آمد.

دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و دبیر مراسم استانی هفته پژوهش و فناوری کشور یادآورشد: از دیگر برنامه های این هفته می توان به تجلیل از پژوهشگران برتر، فناوران برتر، ایده های برتر (شتاب ملی) و همچنین استانداران و دانشگاه های برتر، برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها به جهت معرفی دستاوردهای پژوهشی و فناوری، برنامه فن بازار و غیره را نام برد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.