هرگونه افزایش خودسرانه قیمت تخلف است

شناسه : 36702139
بازگشت

«غلامرضا کاوه» در مصاحبه با رادیو اقتصاد هرگونه افزایش خودسرانه قیمت شیر را تخلف دانست و افزود: شیر بر اساس مصوبه هجدهمین جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در گروه اول کالاهای اولویت دار قرار گرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه کالاهای اولویت دار مشمول قیمت گذاری هستند، اظهارداشت: تغییر قیمت این نوع از کالاها باید مبتنی بر فرآیند تعریف شده باشد.

سخنگوی و مدیرکل روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: واحدهای تولید یا انجمن های مربوطه بایستی مدارک مثبته را به این سازمان ارائه تا در حوزه های تخصصی به ویژه هیئت تعیین و تثبیت قیمت ها بررسی شود.

 وی در ادامه افزود: نتیجه بررسی ها به کارگروه تنظیم بازار ارسال و در نهایت اعضای این کارگروه در خصوص افزایش قیمت های احتمالی تصمیم نهایی را اتخاذ خواهند کرد.

کاوه تصریح کرد: هرگونه افزایش خودسرانه قیمت کالا در بازار تخلف است و با عوامل متخلف برخورد قانونی می شود.

وی در ادامه از معرفی یک واحد تولیدی به سبب افزایش خودسرانه قیمت شیر ضمن تشکیل پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبرداد و افزود: واحدهای که به دلیل رشد قیمت مواد اولیه ناگزیر به افزایش کالای خود هستند باید این تغییر قیمت بر اساس روال قانونی صورت گیرد.

سخنگوی و مدیرکل روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان یادآورشد: فعالیت تمام واحدهای تولیدی لبنیات زیر ذره بین این سازمان قرار دارد و در برخورد با متخلفان بدون اغماض و مسامحه مطابق قانون رفتار می‌شود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.