هرگونه افزایش خودسرانه قیمت تخلف است

شناسه : 36702139
بازگشت

«غلامرضا کاوه» در مصاحبه با رادیو اقتصاد هرگونه افزایش خودسرانه قیمت شیر را تخلف دانست و افزود: شیر بر اساس مصوبه هجدهمین جلسه ستاد هدفمندی یارانه ها در گروه اول کالاهای اولویت دار قرار گرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه کالاهای اولویت دار مشمول قیمت گذاری هستند، اظهارداشت: تغییر قیمت این نوع از کالاها باید مبتنی بر فرآیند تعریف شده باشد.

سخنگوی و مدیرکل روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: واحدهای تولید یا انجمن های مربوطه بایستی مدارک مثبته را به این سازمان ارائه تا در حوزه های تخصصی به ویژه هیئت تعیین و تثبیت قیمت ها بررسی شود.

 وی در ادامه افزود: نتیجه بررسی ها به کارگروه تنظیم بازار ارسال و در نهایت اعضای این کارگروه در خصوص افزایش قیمت های احتمالی تصمیم نهایی را اتخاذ خواهند کرد.

کاوه تصریح کرد: هرگونه افزایش خودسرانه قیمت کالا در بازار تخلف است و با عوامل متخلف برخورد قانونی می شود.

وی در ادامه از معرفی یک واحد تولیدی به سبب افزایش خودسرانه قیمت شیر ضمن تشکیل پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبرداد و افزود: واحدهای که به دلیل رشد قیمت مواد اولیه ناگزیر به افزایش کالای خود هستند باید این تغییر قیمت بر اساس روال قانونی صورت گیرد.

سخنگوی و مدیرکل روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان یادآورشد: فعالیت تمام واحدهای تولیدی لبنیات زیر ذره بین این سازمان قرار دارد و در برخورد با متخلفان بدون اغماض و مسامحه مطابق قانون رفتار می‌شود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.