نقش آفرینی مردم در حرکت رو به جلوی کیفیت کالا

شناسه : 36352275
بازگشت

حسن فروزان فرد در مصاحبه با رادیو اقتصاد برضرورت ارتقا و گسترش دانش و فرهنگ مدیریت کیفیت در جامعه تاکید کرد و افزود: کیفیت در طول سه دهه بصورت جدی همواره با مفهوم رضایت مشتری تعریف می شود.

وی همچنین با بیان اینکه افزایش سطح کیفیت خدمات «رضایت و وفاداری مشتریان» را افزایش می دهد، اظهارداشت: سازمان ها و بنگاه های اقتصادی با برنامه ریزی و اتخاذ استراتژی های رقابتی متناسب جهت وفادارکردن مشتریان و افزایش نرخ وفاداری آنان می توانند در فضای رقابتی بقای خود را پایدار و منافع بلندمدت خود را تضمین کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران به موضوع نقش آفرینی مشتری برای ارتقای کیفیت کالا و خدمات اشاره کرد و گفت: بحث انتقادات و پیشنهادات جزء حداقل هایست که امکان دارد مشتریان روی کیفیت کالا و خدمات تاثیرگذار باشند.

وی افزود: احساس مسئولیت و شکل گیری نظرات و پیشنهادات در قالب احقاق حقوق مصرف کنندگان امروزه در سطح بین المللی بستر نقش آفرینی مشتری در زمینه ارتقای کیفیت در حوزه خدمت و کالا را افزایش داده است.

فروزان فرد تصریح کرد: انجمن مدیریت کیفیت همواره به دنبال احقاق حقوق مصرف کنندگان بصورت جدی در قالب انجمن های حمایت از مصرف کنندگان است.

وی در ادامه بر لزوم حمایت از مصرف کنندگان و افزایش مطالبه گری کیفیت در قالب بخش عمومی و خصوصی در جامعه تاکید کرد و گفت: مطالبه‌گری از تولید کنندگان در راستای تولید با کیفیت باید به عنوان یک گفتمان و فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.