نقش آفرینی مردم در حرکت رو به جلوی کیفیت کالا

شناسه : 36352275
بازگشت

حسن فروزان فرد در مصاحبه با رادیو اقتصاد برضرورت ارتقا و گسترش دانش و فرهنگ مدیریت کیفیت در جامعه تاکید کرد و افزود: کیفیت در طول سه دهه بصورت جدی همواره با مفهوم رضایت مشتری تعریف می شود.

وی همچنین با بیان اینکه افزایش سطح کیفیت خدمات «رضایت و وفاداری مشتریان» را افزایش می دهد، اظهارداشت: سازمان ها و بنگاه های اقتصادی با برنامه ریزی و اتخاذ استراتژی های رقابتی متناسب جهت وفادارکردن مشتریان و افزایش نرخ وفاداری آنان می توانند در فضای رقابتی بقای خود را پایدار و منافع بلندمدت خود را تضمین کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران به موضوع نقش آفرینی مشتری برای ارتقای کیفیت کالا و خدمات اشاره کرد و گفت: بحث انتقادات و پیشنهادات جزء حداقل هایست که امکان دارد مشتریان روی کیفیت کالا و خدمات تاثیرگذار باشند.

وی افزود: احساس مسئولیت و شکل گیری نظرات و پیشنهادات در قالب احقاق حقوق مصرف کنندگان امروزه در سطح بین المللی بستر نقش آفرینی مشتری در زمینه ارتقای کیفیت در حوزه خدمت و کالا را افزایش داده است.

فروزان فرد تصریح کرد: انجمن مدیریت کیفیت همواره به دنبال احقاق حقوق مصرف کنندگان بصورت جدی در قالب انجمن های حمایت از مصرف کنندگان است.

وی در ادامه بر لزوم حمایت از مصرف کنندگان و افزایش مطالبه گری کیفیت در قالب بخش عمومی و خصوصی در جامعه تاکید کرد و گفت: مطالبه‌گری از تولید کنندگان در راستای تولید با کیفیت باید به عنوان یک گفتمان و فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.