مهمترین شاخص های تقویم اقتصادی دنیا اعلام شد

شناسه : 36758650
بازگشت

سهراب اشرفی  در مصاحبه با رادیو  اقتصاد افزود: مهمترین شاخص های اقتصادی در روز چهارشنبه  را شامل نشست بانک مرکزی اروپا، شاخص تولیدات صنعتی کارخانجات  و تراز تجاری انگلیس و اعلام ذخایر نفتی  در زمان بورس نیویورک برشمرد و افزود: شاخص  مدعیان بیکاری ، بهای واردات و صادرات،  اعلام بودجه ماهیانه  در زمان  بورس نیویورک و ... از عمده ترین شاخص های اقتصادی  در روز پنجشنبه  است.

وی همچنین اظهارداشت:  احتمال  می رود در زمان  فعالیت بورس نیویورک  در شب پنجشنبه به وقت تهران  بازار جهانی طلا شاهد نوسانات در قیمت طلا باشند.

این کارشناس بازار طلا، سکه و ارز  گفت:  طی  سه شنبه و جمعه این هفته  در تقویم اقتصادی دنیا  شاخص مهمی  به چشم نمی خورد و به تبع شاهد نوسان هم در بازارهای جهانی نخواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازار جهانی طلا  اشاره کرد و افزود: این بازار ساعاتی قبل با شروع  به کار بورس های سیدنی  و بورس های شرق آسیا  دومین هفته فعالیت  خود را در سال 2017 میلادی آغاز کرده است.

اشرفی بیان داشت: در این مدت طلا با بالاترین قیمت  یک هزار و 176 دلار و  50 سنت  و در پائین  ترین قیمت یک هزار و 173 دلار معامله گردید.

وی تصریح کرد:  طی دو روز گذشته  در بازارهای داخلی هرگرم طلای 18 عیار  در کمترین قیمت 113 هزار و 900 تومان  و در بالاترین قیمت 114 هزار و 940 تومان داد و ستد شده است.

این کارشناس بازار طلا، سکه و ارز  بیان داشت:  هر قطعه سکه طلای طرح جدید در این مدت  در کمترین قیمت  یک میلیون 171 هزار تومان  و در بالا ترین قیمت یک میلیون و  194 هزار تومان  قیمت گذار گردید.

وی ادامه داد: در این مدت  هر دلار نیز بین سه هزار و 924 تا سه هزار و  955 تومان مورد  معامله قرار گرفته است.

 اشرفی یادآورشد: ادامه نوسان قیمت ها با توجه به نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی، نوسان دلار در بازار آزاد و میزان عرضه و تقاضا  خواهد بود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.