مهمترین شاخص های تقویم اقتصادی دنیا اعلام شد

شناسه : 36758650
بازگشت

سهراب اشرفی  در مصاحبه با رادیو  اقتصاد افزود: مهمترین شاخص های اقتصادی در روز چهارشنبه  را شامل نشست بانک مرکزی اروپا، شاخص تولیدات صنعتی کارخانجات  و تراز تجاری انگلیس و اعلام ذخایر نفتی  در زمان بورس نیویورک برشمرد و افزود: شاخص  مدعیان بیکاری ، بهای واردات و صادرات،  اعلام بودجه ماهیانه  در زمان  بورس نیویورک و ... از عمده ترین شاخص های اقتصادی  در روز پنجشنبه  است.

وی همچنین اظهارداشت:  احتمال  می رود در زمان  فعالیت بورس نیویورک  در شب پنجشنبه به وقت تهران  بازار جهانی طلا شاهد نوسانات در قیمت طلا باشند.

این کارشناس بازار طلا، سکه و ارز  گفت:  طی  سه شنبه و جمعه این هفته  در تقویم اقتصادی دنیا  شاخص مهمی  به چشم نمی خورد و به تبع شاهد نوسان هم در بازارهای جهانی نخواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازار جهانی طلا  اشاره کرد و افزود: این بازار ساعاتی قبل با شروع  به کار بورس های سیدنی  و بورس های شرق آسیا  دومین هفته فعالیت  خود را در سال 2017 میلادی آغاز کرده است.

اشرفی بیان داشت: در این مدت طلا با بالاترین قیمت  یک هزار و 176 دلار و  50 سنت  و در پائین  ترین قیمت یک هزار و 173 دلار معامله گردید.

وی تصریح کرد:  طی دو روز گذشته  در بازارهای داخلی هرگرم طلای 18 عیار  در کمترین قیمت 113 هزار و 900 تومان  و در بالاترین قیمت 114 هزار و 940 تومان داد و ستد شده است.

این کارشناس بازار طلا، سکه و ارز  بیان داشت:  هر قطعه سکه طلای طرح جدید در این مدت  در کمترین قیمت  یک میلیون 171 هزار تومان  و در بالا ترین قیمت یک میلیون و  194 هزار تومان  قیمت گذار گردید.

وی ادامه داد: در این مدت  هر دلار نیز بین سه هزار و 924 تا سه هزار و  955 تومان مورد  معامله قرار گرفته است.

 اشرفی یادآورشد: ادامه نوسان قیمت ها با توجه به نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی، نوسان دلار در بازار آزاد و میزان عرضه و تقاضا  خواهد بود.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محسن پیرهادی:
رسیدگی به خانواده شهدای آتش نشان از الزامات اصلی است
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران رسیدگی به خانواده شهدای آتش نشان را از الزامات اصلی پیگیری حادثه ساختمان پلاسکو دانست.
کوروش پرویزیان:
تخصیص 3 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مالباختگان پلاسکو
رئیس شورای هماهنگی بانک ها از پرداخت تسهیلات 3 میلیارد تومانی به مال باختگان حادثه پلاسکو خبر داد.
مهدی جهانگیری:
سهم بخش خصوصی از اقتصاد کلان کشور به کمتر از 20 درصد رسیده
نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کاهش سهم بخش خصوصی از اقتصاد کلان کشور به کمتر از 20 درصد، افزایش مشکلات پیش روی اصل 44 و افزایش خصولتی ها را دلیل اصلی این مسئله دانست.
محمدعلی محمدی:
70 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار 500 شرکت بزرگ کشور
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری همایش شرکت های برتر ایران اظهار کرد: 70 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار 500 شرکت بزرگ کشور است.
برنامه "کالای ایرانی" ؛
پتانسیل های افزایش تولید چرخ خیاطی
رادیو اقتصاد در برنامه "کالای ایرانی" سه شنبه 5 بهمن ماه، به بررسی پتانسیل های افزایش تولید چرخ خیاطی می پردازد.