قطعه سازان با بحران های شدید مالی مواجه هستند

شناسه : 36846728
بازگشت

رضا رضایی  در مصاحبه با رادیو اقتصادصنعت خودرو و قطعه را از صنایع استراتژیک توصیف کرد و افزود: صنعت خودرو و قطعه سازی دو بال توسعه صنعتی کشور هستند.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر قطعه سازان با مشکلات و تنگناهای زیادی مواجهند، اظهارداشت: فعالان این عرصه به رغم تمامی کاستی ها در جبهه تولید حضور موثر داشته و در راستای بالندگی صنعت این مرز و بوم تلاش می کنند.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه صنعت مزبور در سال های اخیر مشکلات زیادی را تحمل کرده است، گفت: هر چند این رکود بر کل اقتصاد کشور حاکم است اما باید به صنعت قطعه سازی کشور در وضعیت کنونی نگاه و توجه ویژه ای شود.

وی افزود: دولت باید از منابعی که در اختیار دارد به داد قطعه سازان برسد در غیر این صورت آینده خوبی پیش روی این صنعت نخواهد بود.

رضایی با اشاره به اینکه امروز قطعه سازان با مشکلات مالی روبه رو هستند، اظهارداشت: متاسفانه قطعه‌سازان در چهار ساله اخیر به لحاظ مشکلات و بحران‌های نقدینگی از رشد مناسبی برخوردار نبوده اند از اینرو می طلبد دولت در این رابطه حمایت های لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سایر کشورها با سود 1.5 درصدی رقم قابل ملاحظه‌ای را به صورت وام در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند تا بتوانند بازار خود را توسعه دهند در صورت حمایت دولت این امر برای تولید کنندگان داخلی نیز میسر خواهد بود.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه مسئولان به خوبی مشکل صنعت قطعه سازی کشور را می دانند، گفت: این صنعت در ساختار تولید و اقتصاد مملکت بسیار نقش آفرین است از اینرو می طلبد دولت توجهی ویژه به این مهم داشته باشد.

وی با بیان اینکه توسعه کلان اقتصادی هر کشوری از مسیر رشد تولید انجام می‌شود، تصریح کرد: رشد تولید موجب اشتغال، ارزش افزوده و ثروت در جامعه می شود.

رضایی با بیان اینکه صنعت قطعه سازی کشور امروز به دنبال توسعه است، اظهارداشت: روند توسعه این صنعت در گرو حمایت جدی دولت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر رشد اقتصادی بر مبنای توسعه و تولید در کشور انجام شود به طور حتم اقتصاد در کشور روان تر و سند چشم انداز صنعت خودرو با سرعت بیشتری عملیاتی خواهد شد.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو افزود: اگر بازار کشور به سمت رقابتی شدن در جهت بهبود کیفیت، قیمت و خدمات بعد از فروش گام بردارد به یقین بازار منطقه‌ای خودرو در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.