قطعه سازان با بحران های شدید مالی مواجه هستند

شناسه : 36846728
بازگشت

رضا رضایی  در مصاحبه با رادیو اقتصادصنعت خودرو و قطعه را از صنایع استراتژیک توصیف کرد و افزود: صنعت خودرو و قطعه سازی دو بال توسعه صنعتی کشور هستند.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر قطعه سازان با مشکلات و تنگناهای زیادی مواجهند، اظهارداشت: فعالان این عرصه به رغم تمامی کاستی ها در جبهه تولید حضور موثر داشته و در راستای بالندگی صنعت این مرز و بوم تلاش می کنند.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه صنعت مزبور در سال های اخیر مشکلات زیادی را تحمل کرده است، گفت: هر چند این رکود بر کل اقتصاد کشور حاکم است اما باید به صنعت قطعه سازی کشور در وضعیت کنونی نگاه و توجه ویژه ای شود.

وی افزود: دولت باید از منابعی که در اختیار دارد به داد قطعه سازان برسد در غیر این صورت آینده خوبی پیش روی این صنعت نخواهد بود.

رضایی با اشاره به اینکه امروز قطعه سازان با مشکلات مالی روبه رو هستند، اظهارداشت: متاسفانه قطعه‌سازان در چهار ساله اخیر به لحاظ مشکلات و بحران‌های نقدینگی از رشد مناسبی برخوردار نبوده اند از اینرو می طلبد دولت در این رابطه حمایت های لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سایر کشورها با سود 1.5 درصدی رقم قابل ملاحظه‌ای را به صورت وام در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند تا بتوانند بازار خود را توسعه دهند در صورت حمایت دولت این امر برای تولید کنندگان داخلی نیز میسر خواهد بود.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه مسئولان به خوبی مشکل صنعت قطعه سازی کشور را می دانند، گفت: این صنعت در ساختار تولید و اقتصاد مملکت بسیار نقش آفرین است از اینرو می طلبد دولت توجهی ویژه به این مهم داشته باشد.

وی با بیان اینکه توسعه کلان اقتصادی هر کشوری از مسیر رشد تولید انجام می‌شود، تصریح کرد: رشد تولید موجب اشتغال، ارزش افزوده و ثروت در جامعه می شود.

رضایی با بیان اینکه صنعت قطعه سازی کشور امروز به دنبال توسعه است، اظهارداشت: روند توسعه این صنعت در گرو حمایت جدی دولت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر رشد اقتصادی بر مبنای توسعه و تولید در کشور انجام شود به طور حتم اقتصاد در کشور روان تر و سند چشم انداز صنعت خودرو با سرعت بیشتری عملیاتی خواهد شد.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو افزود: اگر بازار کشور به سمت رقابتی شدن در جهت بهبود کیفیت، قیمت و خدمات بعد از فروش گام بردارد به یقین بازار منطقه‌ای خودرو در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.