طلا چشم انتظار نتیجه نشست بانک فدرال

شناسه : 32693690
بازگشت

سهراب اشرفی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: آخرین نشست اعضای بانک فدرال رزرو آمریکا طی سال جاری میلادی برای تعیین نرخ بهره بانکی امروز (چهارشنبه) برگزار و نتیجه این نشست امشب به وقت تهران اعلام می شود.

وی همچنین با بیان اینکه نتیجه جلسه مدیران بانک مرکزی آمریکا مسیر قیمت طلا را تا چند ماه آینده مشخص می کند، اظهارداشت: مهمترین اتفاق بازارهای مالی دنیا تا پایان سال جاری میلادی خبر امشب مدیران بانک فدرال است.

این کارشناس بازار سکه، ارز و طلا گفت: از مدت های قبل کارشناسان و معامله گران در انتظار این جلسه هستند و تصمیم مدیران این بانک در خصوص تغییر نرخ بهره بانکی بسیار مهم و حتی مسیر و روند بعدی قیمت طلا حداقل تا چند ماه آینده را مشخص می کند.

وی افزود: برخی از تحلیلگران معتقدند با افزایش نرخ بهره بانکی در نشست امروز بانک فدرال امکان دارد طلا با نوسان و کاهش قیمت مواجه شود و عده ای دیگر بر این باورند حتی در صورت بروز این اتفاق امکان دارد بازارهای مالی دنیا به دلیل اطمینان بیشتر به سیاست های بانک فدرال واکنش معکوسی نشان دهند و بازهم قیمت طلا روند صعودی به خود گیرد.

اشرفی بیان داشت: به هر حال اگر مدیران بانک فدرال تصمیم مربوط به بهره بانکی را به ماه های دیگر موکول کنند امکان افزایش قیمت طلا دور از انتظار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: طی دو روز گذشته طلا در بازارهای جهانی در بالاترین قیمت یک هزار و 165 دلار و در کمترین قیمت یک هزار و 152 دلار و 50 سنت معامله و نوسان 12.5 دلاری را تجربه کرد.

این کارشناس بازار سکه، ارز و طلا گفت: در دو روز گذشته هر گرم طلای 18 عیار در کمترین قیمت 112 هزار و 300 تومان و در بیشترین قیمت 113 هزار تومان و همچنین هر قطعه سکه طلای طرح جدید در دامنه یک میلیون و 134 هزار تومان تا یک میلیون و 143 هزار تومان در بازارهای داخلی داد و ستد شد.

وی افزود: در این مدت هر دلار نیز در کمترین قیمت سه هزار و 883 و در بالاترین قیمت سه هزار و 925 تومان در کشور معامله شد.

اشرفی اذعان داشت: شدت نوسانات دلار با توجه به نظارت مستمر بانک مرکزی کم و همگان امروز شاهد توقف و شروع محسوس روند کاهشی دلار در بازار آزاد هستند.

وی یادآورشد: بازار جهانی طلا از روز دوشنبه هر هفته با شروع به کار بورس های استرالیا و شرق آسیا آغاز و فعالیت این بازار بصورت 24 ساعته تا شنبه ساعت یک و نیم بامداد به وقت تهران ادامه پیدا می کند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.