طلا چشم انتظار نتیجه نشست بانک فدرال

شناسه : 32693690
بازگشت

سهراب اشرفی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: آخرین نشست اعضای بانک فدرال رزرو آمریکا طی سال جاری میلادی برای تعیین نرخ بهره بانکی امروز (چهارشنبه) برگزار و نتیجه این نشست امشب به وقت تهران اعلام می شود.

وی همچنین با بیان اینکه نتیجه جلسه مدیران بانک مرکزی آمریکا مسیر قیمت طلا را تا چند ماه آینده مشخص می کند، اظهارداشت: مهمترین اتفاق بازارهای مالی دنیا تا پایان سال جاری میلادی خبر امشب مدیران بانک فدرال است.

این کارشناس بازار سکه، ارز و طلا گفت: از مدت های قبل کارشناسان و معامله گران در انتظار این جلسه هستند و تصمیم مدیران این بانک در خصوص تغییر نرخ بهره بانکی بسیار مهم و حتی مسیر و روند بعدی قیمت طلا حداقل تا چند ماه آینده را مشخص می کند.

وی افزود: برخی از تحلیلگران معتقدند با افزایش نرخ بهره بانکی در نشست امروز بانک فدرال امکان دارد طلا با نوسان و کاهش قیمت مواجه شود و عده ای دیگر بر این باورند حتی در صورت بروز این اتفاق امکان دارد بازارهای مالی دنیا به دلیل اطمینان بیشتر به سیاست های بانک فدرال واکنش معکوسی نشان دهند و بازهم قیمت طلا روند صعودی به خود گیرد.

اشرفی بیان داشت: به هر حال اگر مدیران بانک فدرال تصمیم مربوط به بهره بانکی را به ماه های دیگر موکول کنند امکان افزایش قیمت طلا دور از انتظار نخواهد بود.

وی تصریح کرد: طی دو روز گذشته طلا در بازارهای جهانی در بالاترین قیمت یک هزار و 165 دلار و در کمترین قیمت یک هزار و 152 دلار و 50 سنت معامله و نوسان 12.5 دلاری را تجربه کرد.

این کارشناس بازار سکه، ارز و طلا گفت: در دو روز گذشته هر گرم طلای 18 عیار در کمترین قیمت 112 هزار و 300 تومان و در بیشترین قیمت 113 هزار تومان و همچنین هر قطعه سکه طلای طرح جدید در دامنه یک میلیون و 134 هزار تومان تا یک میلیون و 143 هزار تومان در بازارهای داخلی داد و ستد شد.

وی افزود: در این مدت هر دلار نیز در کمترین قیمت سه هزار و 883 و در بالاترین قیمت سه هزار و 925 تومان در کشور معامله شد.

اشرفی اذعان داشت: شدت نوسانات دلار با توجه به نظارت مستمر بانک مرکزی کم و همگان امروز شاهد توقف و شروع محسوس روند کاهشی دلار در بازار آزاد هستند.

وی یادآورشد: بازار جهانی طلا از روز دوشنبه هر هفته با شروع به کار بورس های استرالیا و شرق آسیا آغاز و فعالیت این بازار بصورت 24 ساعته تا شنبه ساعت یک و نیم بامداد به وقت تهران ادامه پیدا می کند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.