دلار بستر مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست

شناسه : 35741699
بازگشت

«سهراب اشرفی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بازار ارز سودی ندارد، افزود: کسانی که مصرف کنندگان واقعی ارز هستند باید در فاصله های زمانی کوتاه مدت نسبت به تامین ارز مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفته گذشته هر دلار در کمترین قیمت سه هزار و 920 تومان و در بالاترین قیمت چهار هزار و 20 تومان به فروش رسید، اظهارداشت: در این مدت افزایش دلار مهمترین دلیل نوسانات قیمتی در کشور بوده است.

این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز با اشاره به اینکه در طول هفته گذشته عمده معاملات دلار کمتر از چهار هزار تومان بوده است، گفت: معاملاتی که بالاتر از چهار هزار تومان بوده بیشتر به وسیله دلالان و سفته بازان بصورت صوری و در حجم کم اتفاق افتاده است.

وی افزود: در این مدت قیمت دلار با منشا خارجی یعنی حواله با قیمت دلار با منشا داخلی کمی تفاوت داشته است.

اشرفی همچنین رشد قیمت دلار در این مقطع را به دلیل افزایش تقاضای دلار در پایان سال میلادی از سوی وارد کنندگان کالا دانست و بیان داشت: با شروع سال جدید میلادی شتاب رشد تقاضا روی ریل کاهشی و در عوض ورود دلار های جدید حاصل از صادرات به بازار ها بر مدار افزایشی خواهد بود.

وی با اعلام اینکه امکان کاهش و سیر نزولی دلار تا اسفند ماه سال جاری دور از انتظار نیست، گفت: سرمایه گذاری درازمدت در بازار ارز منطقی به نظر نمی رسد.

 این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز در بخش دیگری از سخنان خود به فراز و نشیب بازار طلا اشاره کرد و افزود: بازار جهانی طلا طبق معمول هر هفته با شروع به کار بورس های استرالیا و شرق آسیا آغاز و تا شنبه ساعت یک و نیم بامداد به وقت تهران ادامه پیدا می کند.

وی اظهارداشت: در این مدت بالاترین و پائین قیمت طلا به ترتیب با یک هزار و 142 دلار و 50 سنت در روز دوشنبه و کمترین قیمت طلا در روز گذشته به مبلغ یک هزار و 128 دلار و 40 سنت بوده است.

اشرفی با عنوان اینکه طی هفته گذشته طلا 14 دلار نوسان قیمت را تجربه کرد، گفت: این کالا با توجه به پایان سال میلادی از نوسان قابل توجهی در بازارهای بین المللی برخوردار نبوده است.

وی افزود: هفته جاری بین کریسمس و اول ژانویه قرار گرفته و طبق سنوات گذشته بازارهای جهانی نیمه تعطیل هستند بنابراین در این هفته نیز خبری از نوسانات مهمی در بازارها جهانی طلا نخواهد بود.

این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز بیان داشت: طی هفته گذشته بالاترین و پائین قیمت هرگرم طلای 18 عیار به ترتیب 113 هزار و 209 و 112 هزار و 239 تومان بوده است.

وی یادآورشد: در این مدت هر سکه طلای طرح جدید در بالاترین قیمت با یک میلیون و 148 هزار و 500 تومان و در پائین قیمت با یک میلیون و 136 هزار و 500 تومان در بازارهای داخلی داد و ستد شد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.