دلار بستر مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست

شناسه : 35741699
بازگشت

«سهراب اشرفی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بازار ارز سودی ندارد، افزود: کسانی که مصرف کنندگان واقعی ارز هستند باید در فاصله های زمانی کوتاه مدت نسبت به تامین ارز مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفته گذشته هر دلار در کمترین قیمت سه هزار و 920 تومان و در بالاترین قیمت چهار هزار و 20 تومان به فروش رسید، اظهارداشت: در این مدت افزایش دلار مهمترین دلیل نوسانات قیمتی در کشور بوده است.

این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز با اشاره به اینکه در طول هفته گذشته عمده معاملات دلار کمتر از چهار هزار تومان بوده است، گفت: معاملاتی که بالاتر از چهار هزار تومان بوده بیشتر به وسیله دلالان و سفته بازان بصورت صوری و در حجم کم اتفاق افتاده است.

وی افزود: در این مدت قیمت دلار با منشا خارجی یعنی حواله با قیمت دلار با منشا داخلی کمی تفاوت داشته است.

اشرفی همچنین رشد قیمت دلار در این مقطع را به دلیل افزایش تقاضای دلار در پایان سال میلادی از سوی وارد کنندگان کالا دانست و بیان داشت: با شروع سال جدید میلادی شتاب رشد تقاضا روی ریل کاهشی و در عوض ورود دلار های جدید حاصل از صادرات به بازار ها بر مدار افزایشی خواهد بود.

وی با اعلام اینکه امکان کاهش و سیر نزولی دلار تا اسفند ماه سال جاری دور از انتظار نیست، گفت: سرمایه گذاری درازمدت در بازار ارز منطقی به نظر نمی رسد.

 این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز در بخش دیگری از سخنان خود به فراز و نشیب بازار طلا اشاره کرد و افزود: بازار جهانی طلا طبق معمول هر هفته با شروع به کار بورس های استرالیا و شرق آسیا آغاز و تا شنبه ساعت یک و نیم بامداد به وقت تهران ادامه پیدا می کند.

وی اظهارداشت: در این مدت بالاترین و پائین قیمت طلا به ترتیب با یک هزار و 142 دلار و 50 سنت در روز دوشنبه و کمترین قیمت طلا در روز گذشته به مبلغ یک هزار و 128 دلار و 40 سنت بوده است.

اشرفی با عنوان اینکه طی هفته گذشته طلا 14 دلار نوسان قیمت را تجربه کرد، گفت: این کالا با توجه به پایان سال میلادی از نوسان قابل توجهی در بازارهای بین المللی برخوردار نبوده است.

وی افزود: هفته جاری بین کریسمس و اول ژانویه قرار گرفته و طبق سنوات گذشته بازارهای جهانی نیمه تعطیل هستند بنابراین در این هفته نیز خبری از نوسانات مهمی در بازارها جهانی طلا نخواهد بود.

این کارشناس بازار سکه، طلا و ارز بیان داشت: طی هفته گذشته بالاترین و پائین قیمت هرگرم طلای 18 عیار به ترتیب 113 هزار و 209 و 112 هزار و 239 تومان بوده است.

وی یادآورشد: در این مدت هر سکه طلای طرح جدید در بالاترین قیمت با یک میلیون و 148 هزار و 500 تومان و در پائین قیمت با یک میلیون و 136 هزار و 500 تومان در بازارهای داخلی داد و ستد شد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.